Mélanie Pain jako femme fatale vystoupí v Paláci Akropolis

Mélanie Pain | Foto: Sarah Walters

V rámci série klubových večerů Femme Fatale v pražském Paláci Akropolis vystoupí 11. října francouzská zpěvačka Mélanie Pain, u nás známá především jako vokalistka Nouvelle Vague. V Praze se nyní představí se svým sólovým indie popovým projektem.

Femme Fatale je koncertní série věnovaná výrazným ženským osobnostem současné hudby. Kromě Mélanie Pain měli již fanoušci v Akropoli možnost vidět Annu von Hausswolff. Sice je u nás Pain známá hlavně díky Nouvelle Vague, se kterými v České republice již několikrát vystupovala, má za sebou však spolupráci i s M83 či Villeneuve. V Praze ji budeme mít možnost sólově vidět poprvé.

Mélanie Pain se dostala ke zpěvu náhodou, když její hlas objevil na demonahrávce kamarád Marc Collin ze zmiňovaných Nouvelle Vague. S těmi Mélanie strávila pět let, a tak jejich působivé coververze slavných písní jako jsou třeba Dance with Me, This Is Not a Love Song či Teenage Kicks obletěly celý svět. V roce 2009 se vydala na sólovou dráhu, kterou započala deskou My Name. O albu plném šansonů říznutých americkým country a folkem napsal britský časopis Mojo, že jde o „velmi intimní debut, který tím, jak míchá hrubé emoce zničených romancí s hebkým pěveckým výrazem, připomíná Macy Gray.”

V roce 2012 pak vydala druhé album s názvem Bye Bye Manchester. Zatímco na její první desce se podepsali Marc Collin i Villeneuve, na druhé se rozhodla napsat si všechny písně sama. Dala tak volný průchod vlivu svých oblíbených umělců, jako jsou The Pixies, Sonic Youth, PJ Harvey či The Smiths. Právě  láska k posledním zmiňovaným ji dotáhla až do industriálního Manchesteru, který dal druhé desce jméno. Bye Bye Manchester, na kterém hostuje i britský písničkář Ed Harcourt, bravurně spojuje šanson s britským nezávislým rockem.

Dá se očekávat, že pražské publikum 11. října opět podlehne jejímu kouzlu.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.