V Roxy zazní kvalitní post-rock v podání 65daysofstatic

65daysofstatic | zdroj: www.facebook.com

Do pražského klubu Roxy dorazí legendární 65daysofstatic, kteří zaujali fanoušky vynikajícím instrumentálním post-rockem. Ve stověžaté Praze představí své nové album Wild Light. Podporu jim bude dělat neméně kvalitní formace z Austrálie – kapela Sleepmakeswaves.

65daysofstatic se u nás poprvé samostatně představili před šesti lety v rámci turné ke svému v pořadí třetímu studiovému albu s názvem The Destruction of Small Ideas. Poté k nám též zavítali jako předkapela kultovních The Cure o rok později, tedy v roce 2008. Na začátku letošního října se na pultech objevilo jejich nové album Wild Light, jenž vyvolalo nemalý zájem svým neobvyklým až experimentálním zvukem. Tato nová deska posunula formaci na jejich cestě k co největší rozmanitosti a originalitě a stala se také dalším aspektem, který z jejich plánovaného koncertu v Roxy dělá očekávaný zážitek z kategorie výjimečných a neopakovatelných.

Sleepmakeswaves jsou post-rockovou formací z australského Sydney, jež vznikla v roce 2006 a od té chvíle obdařila fanoušky atmosférického rocku třemi alby včetně netradiční nahrávky remixů s názvem …and then they remixed everything. Ta vyšla na začátku tohoto roku. Avšak albem, které takřka neznámou australskou skupinu velmi rychle zařadilo mezi sledované talenty, je nepochybně deska …and so we destroyed everything z roku 2011. Na té tito Australané překvapili dynamikou, která v nich tkví. Zároveň je zde viditelná snaha očistit kytarový zvuk a obohatit ho o elektronické vlivy. Neotřelý zvuk byl oceněn zejména v USA, kam kapela také následně vyrazila na úspěšné turné. Stále častěji se objevovalo srovnání s velikány post-rockového žánru, jakými jsou Mogwai či Explosions in the Sky. I když Sleepmakeswaves mají, dle vyjádření členů skupiny, blíže spíše k těžším kalibrům jako jsou Russian Circles či Rosetta. Vrcholem jejich kariéry, která však stále graduje, je tak prozatím společné turné po Evropě s 65daysofstatic, jenž má za cíl uspokojit fanoušky žánru lačnící po atmosférických a dynamických koncertech.

Ať už preferujete kteroukoli z těchto kapel, jedno je jisté – v Roxy půjde o výbušný, pohlcují atmosférický mix a obrovské hudební nasazení. Na tento koncert se můžete těšit již v úterý 8. října. Vstupenky je možné v předprodeji zakoupit za cenu 340 korun na portálech Ticketpro či Ticketportal.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.