Legenda Suede s sebou do Prahy přiveze britské indie trio Teleman

Suede | Zdroj: facebook.com

Kultovním britpopovým Suede bude 16. listopadu v pražské Lucerně předskakovat nadějná mladá britská indie popová kapela Teleman.

Suede, kteří byli v devadesátých letech spolu s Blur největšími průkopníky hudebního žánru britpop a patřili ve své době k nejpopulárnějším kapelám na hudební scéně Velké Británie, míří v listopadu vůbec poprvé do České republiky. V pražské Lucerně představí své nejnovější album Bloodsports, které vyšlo letos po dlouhých jedenácti letech studiové odmlky kapely.

Suede si na svůj první tuzemský koncert přivezou britské indie trio Teleman. Formace ve složení Thomas Sanders (zpěv, kytara), Jonny Sanders (klávesy) a Pete Cattermoul (baskytara) vznikla v hlavním městě Velké Británie, Londýně, teprve nedávno na základech již dříve rozpadlé kapely Pete and the Pirates. Ostrovní deník The Guardian přirovnal jejich hudební styl k dobře známým Alt-J či Django Django. Teleman vydali v lednu letošního roku svůj debutový singl Cristina pod taktovkou Moshi Moshi Records, jenž produkoval Bernard Butler, který spolupracoval například The Libertines, The Cribs či s Trickym, a v minulosti působil coby hlavní kytarista Suede.

Vstupenky na koncert, který proběhne 16. listopadu ve velkém sálu pražské Lucerny, lze koupit za 990 korun na stání v prodejní síti Ticketpro.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).