Mise Jiřího Buriana do hudební prehistorie aneb křest CD Bohemia

Bohemia show La Fabrika | Zdroj: facebook.com

Ve čtvrtek 28. listopadu pokřtí pražský producent a hudebník Jiří Burian své druhé sólové album Bohemia. Jako support umělce, známého především z projektů Republic Of Two, One Bit Wonder či Southpaw, vystoupí Monika Načeva a Justin Lavash.

Měla to být jednorázová záležitost, ale pak se z jedné písničky vyklubalo celé album a nakonec i audiovizuální projekt. Za účasti několika hudebních hostů – mezi nimi například Zdeňka Svěráka, Alberta Černého, Milana Caise nebo Dory Bárové, zabalil Jiří Burian české lidové písničky do moderního a pro mladou generaci stravitelnějšího obalu. Bohemia otvírá nové pohledy jak na tradiční, tak i současné umění. ,,Hudba je v něm stále důležitá, protože všechno odstartovala,” říká o projektu v prvním díle dokumentárního cyklu Lenka Kovaříková, jeho umělecká ředitelka. Na serveru YouTube byl zveřejněn čtyřdílný dokument, kde postupně hovoří i Jiří Burian, Ecson Waldes a Mikoláš Růžička.

Bohemia je návratem k tradičním českým lidovým hodnotám s vcelku jasným poselstvím – ukázat dnešní mladé generaci bohatství tradic, řemesel, lidové tvorby a tradičních hodnot, na které se v posledních letech už téměř zapomnělo. Multimediální projekt není jen hudební či obrazovou záležitostí. Skládá se z mnoha dílků skládačky, které do sebe zapadají. Módní návrhářka Liběna Rochová vytvořila tradiční kroj v novém pojetí, designér Rony Plesl připravil speciální návrh sklenic na pivo, umělkyně Anna Hulačová pracuje s obilím, dřevem i symbolikou zvířat. ,,Bohemia tak napomáhá znovuobjevit prostory města a dává je do nových kontextů skrze netradiční zážitky,” dodává Jiří Burian.

Večer uvedou Monika Načeva a Justin Lavash. Po nich vystoupí Jiří Burian společně se speciálním live bandem. Součástí show bude i velkolepá projekce.

První lidovky zazněly v červnu v La Fabrice a představen byl i videoklip k pilotnímu singlu Louka Široká. Vyrazte už příští týden do pražské Meet Factory pro nášup. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro nebo na pokladně Meet Factory.


Napište komentář

Kateřina Blažková
O Kateřina Blažková 13 Článků
Miluju hudbu, svoji kapelu, koncerty, design, styl a dělat věci, co mají smysl. Nesnášim vstávání, studený nohy, autobus č. 107, trsátkožrouta, kolu z mekáče, špatný zvukaře, účtování vody, pondělky, zamotaný kabely, uklízení a vánoce bez sněhu. Jsem na last.fm, bandzone a instagramu pod nickem rooferska.