Mogwai představí v Roxy své svěřenkyně Sacred Paws

Mogwai | Zdroj: pop-kultur.berlin

Výběr londýnsko-glasgowské dvojice Sacred Paws tak není překvapivý. Kytaristka a zpěvačka Rachel Aggs a bubenice Eilidh Rogers vydaly své debutové album Strike A Match letos v lednu u vydavatelství Rock Action pod producentským dohledem Tonyho Doogana (Mogwai), masteru se ujal Frank Arkwright (Arcade Fire, The Smiths, New Order, Joy Division, Coldplay, Oasis a další) ve studiích Abbey Road.

Sacred Paws vznikly před třemi lety po rozpadu Golden Grrrls. Ačkoliv se říká, že vztahy na dálku nevydrží, zdá se, že to u těchto hudebnic a kamarádek nehrozí. Vzdálenost šesti set kilometrů nebyla velkou překážkou, a tak se postupně během vzájemných návštěv zrodilo album Strike A Match. Desetipísňová nahrávka, koketující v nakažlivých melodiích s indie-popem, post-punkem i afrobeatem, stihla získat pochvalné recenze na Pitchforku, v časopisech Q nebo Clash.

Návštěvníci pražského koncertu však nedostanou jen vydatnou ochutnávku z debutu Sacred Paws, ale také nového, v pořadí devátého, alba Mogwai, jež předznamenal singl a videoklip Coolverine.

Od doby, kdy si Mogwai po Glasgow sami vylepovali plakáty na první koncerty, uběhlo dvaadvacet let. A i když jim označení post-rockerů nikdo neodpáře, ze žánrové škatulky se snažili vždy vymanit. Ve svých téměř bezvýhradně instrumentálních kusech neváhali experimentovat s možnostmi využití nástrojů a nových technologií. Posluchače dokáží stále překvapovat a držet v napětí. Navíc bylo vždy jisté, že přes jistou chmurnost skladeb mají Mogwai značný smysl pro humor, což dokazují v titulech svých kusů nebo na sociálních sítích.

V loňském roce okupovali TOP 20 britských hitparád se soundtrackem k dokumentárnímu seriálu BBC Atomic: Living in Dread and Promise, mapující historii jaderného zbrojen. V rámci šňůry k promítání snímku odehráli několik koncertů, včetně japonské Hirošimy. Svůj čas věnují ve svém vydavatelství Rock Action také mladým talentům, jako jsou třeba právě Sacred Paws.

Vstupenky na koncert, který se odehraje 31. října v Roxy, jsou k dispozici v síti TicketPro a GoOut.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.