TIP REDAKCE: Synové a dcery The Beatles

The Beatles | Zdroj: facebook.com

Legendární The Beatles patří nepochybně stále mezi nejznámější a nejpopulárnější kapely všech dob. A i přes to, že od rozpadu téhle průlomové kapely uplynulo už 47 let, zná čtveřici John, Paul, George a Ringo snad opravdu každý. Tito talentovaní muzikanti však po sobě nezanechali jen geniální hudbu, ale také potomky, kterým přenechali své tvůrčí geny. Pojďme se podívat na děti beatlesáků, které se potatily a zabývají se hudbou po vzoru svých slavných rodičů.

Nejslavnějším beatlesáckým potomkem je nejspíš syn Johna Lennona a jeho první ženy Cynthie, Julian Lennon, který se dostal do povědomí už ve svém dětství písní Hey Jude, kterou pro něj napsal Paul McCartney v Julianových těžkých chvílích. Bylo to v době, kdy se musel vypořádat s rozchodem svých rodičů. John Lennon totiž objevil lásku svého života v excentrické umělkyni Yoko Ono. S ní měl později dalšího známého potomka Seana Lennona.

Julian Lennon začal svou hudební dráhu jako bubeník a na bicí hrál už na desce svého otce, Walls and Bridges ve skladbě Ya-ya. Jako zpěvák a autor na sebe upozornil svým prvním albem Valotte. Toto album bylo velice úspěšné, a tak na něj mohla navázat další a Julian se tak proslavil jako všestranný hudebník, který zpívá, hraje na kytaru, baskytaru, perkuse, bicí i klávesy.

Sean Lennon se narodil jenom pět let před smrtí svého otce. V dětství si jej však užil víc než Julian, kterému se John kvůli běsnící beatlemánii nemohl příliš věnovat. Po narození Seana si však dal John pauzu, uzavřel se před okolním světem a věnoval se pouze Seanovi. Sean svoji hudební kariéru odstartoval ve svých osmi letech, kdy se podílel na albu Yoko Ono. Ve třinácti letech se objevil v klipu Michaela Jacksona Moonwalker a na začátku 90. let spolupracoval i s Lennym Kravitzem. Také založil například skupinu IMA, která doprovázela Yoko Ono při nahrávání jednoho z jejích alb i na turné. Sean je stejně jako Julian všestranný hudebník, a navíc se projevuje taky jako aktivista.

Paul McCartney měl ve svém životě stejně jako John víc než jednu lásku. Tou největší však byla nejspíš fotografka a bojovnice za práva zvířat Linda McCartney, s kterou měl Paul tři děti: Stellu, Mary a Jamese. Stella a Mary jsou spíše po matce a obě dvě také bojují za práva zvířat. Stella jako významná módní návrhářka nepoužívá živočišné produkty pro svoje návrhy a Mary zase vydává vegetariánské kuchařky. Na hudební dráhu se po vzoru svého otce vydal pouze jeho jediný syn James. Ten si zahrál na kytaru na několika jeho sólových albech a v jedné písni i na bicí. Svého otce doprovázel taky na turné The ‘US’ Tour po Severní Americe. V roce 2009 se James osamostatnil a vystoupil poprvé sám a o rok později vydal první album. James však není jen po otci, ale stejně jako jeho sestry a matka, je taky vegan a snažil se například zabránit společnosti Dairy Expo v prodeji mléka.

Paul má pak další dvě dcery. Jednou z nich je Heather, která však není jeho biologickou dcerou, ale dcerou Lindy. Paul ji ale adoptoval a přijal za vlastní. Další je teprve třináctiletá Beatrice, která se narodila Paulově druhé manželce Heather Millsové.

Sólový kytarista The Beatles, George Harrison přivedl na svět pouze jediného syna, Dhaniho. Ten po otci nezdědil jen velice podobný vzhled, ale taky veliký talent. Podílel se stejně jako Julian a James na tvorbě svého otce a stal uznávaným a úspěšným muzikantem. Se svou kapelou thenewno2 vystupoval na velkých světových festivalech jako Coachella. Skládal například i hudbu k filmu Beautiful Creatures. Spolupracoval taky například s Ericem Claptonem nebo s Pearl Jam. A vystupoval taky se svou například s kapelou Fistful of Mercy.

Ringo Starr je otcem dvou synů Jasona a Zaka a dcery Lee. Oba dva synové se dali na muzikantskou dráhu jako bubeníci, ale Zakovi se podařilo proslavit víc. A to i přesto, že ho Ringo nejdřív vůbec nechtěl učit a protestoval proti jeho nápadu hrát na bicí. Nakonec mu poskytl první lekci a řekl mu, ať se všechno ostatní naučí sám stejně tak, jako to před lety udělal on. Zak se ale skutečně vypracoval a hrál například s Oasis nebo The Who. Z Lee se stala módní návrhářka a vizážistka.

Je tedy vidět, že se některé z beatlesáckých dětí skutečně potatily. Tedy alespoň ta mužská část. Třeba nás ale ještě překvapí malá Beatrice McCartney.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.