Movits! – švédský rap 10. února v pražské Lucerně

Movits! | Zdroj: oficiální stránky kapely

Švédské trio Movits! se se svým nabušeným hip-hopem a neoswingem po premiéře na festivalech Colours of Ostrava a Rock for Churchill představí již 10. února v pražském Lucerna Music Baru, a to s novým albem Huvudet Bland Molnen. Přijďte si poslechnout švédský rap, který boduje v USA, Evropě i Japonsku.

Po vydání debutového alba Äppelknyckarjazz v roce 2008 získala kapela pořádně zvučné jméno. Stejnojmenný singl obsadil přední místa žebříčků domácích hitparád a zajistil kapele vystoupení na předních skandinávských festivalech. Další tvorba posunula Movits! až do americké talkshow The Colbert Report. Účast v televizi je dostala na iTunes a koncertní turné po USA – tak se zrodily hvězdy. V roce 2010 vzala kapela útokem Evropu a po vydání dalšího alba Ut ur min skalle v roce 2011 se z jejich života stalo jedno nepřetržité turné po světových klubech a festivalech.

Zatím poslední deska s názvem Huvudet Bland Molnen, na které hostují populární švédští kolegové Zacke a Timbuktu, spatřila světlo světa 18. září tohoto roku. Necelé dva týdny po vydání vyrazili Movits! na turné po Japonsku a Německu. Čeští fanoušci se dočkají jejich koncertu již za tři měsíce. Na toto představení si kapela odskočí ze svého turné po západní Evropě. Můžeme být pyšní, neboť se jedná o jediný středoevropský koncert v rámci této jarní šňůry.

Trio Movits! tvoří dva bratři Johan Jivin’ Rensfeldt (zpěv, rap a texty) a Anders Rensfeldt (DJ a producent). Dále s nimi působí saxofonista Joakim One-Take Nilsson. „Byli jsme vždy na stejné muzikální vlně,“ komentuje rodinnou spolupráci Johan. „Spolupracovat s bráchou je velmi výhodný. Když se věci moc nehýbou, můžeme vždycky vytáhnout Gallagher-fight, aby měla média o čem mluvit,“ pokračuje s nadsázkou. Základem hudby kapely jsou masivní beaty inspirované hip-hopem i swingem, skvělá flow, chytlavé melodie a stylové laufy dechové sekce.

Vstupenky v předprodeji pořídíte nejlevněji bez poplatku na pokladně Lucerna Music Baru za 450 korun. Dále jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream, kde je cena navýšena o poplatek prodejci. Cena na místě je 550 korun.

 


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.