Mighty Sounds oslaví deset let. Známe první zveřejněná jména

The Peacocks | Zdroj: facebook.com

Letní festival Mighty Sounds vytáhl z rukávu první kapely, které zahrají na kulatém ročníku v létě příštího roku. Že to bude velké, nasvědčují první ohlášení vystupující.

Ska, reggae, punk a rock’n’roll – to a další hudební žánry jsou již mnoho let výhradou letního festivalu Mighty Sounds, který se koná v Táboře na letišti Čápův Dvůr. Když se 4. listopadu pustily první lístky do předprodeje, zmizely během necelého jednoho dne. Snad i tento enormní zájem fanoušků o vstupenky navnadil pořadatele na to, že 11. listopadu ve 20 hodin zveřejnili první kapely, které na jubilejním desátém ročníku festivalu zahrají.

První nahlášenou kapelou jsou Perkele. Když člověk zabrouzdal do fóra na oficiálních stránkách festivalu, žádosti fanoušků o Perkele byly jedny z nejčastějších. Tato švédská formace letos oslaví dvacet let své existence. S Mighty Sounds si tak budou moci přiťuknout ke společným kulatinám. Na poli oi! punku je to jedna z vůbec nejžádanějších a nejznámějších kapel. Jejich tvorba se dá shrnout jako mix oi! punku, rocku a tradičního folku doprovázený silnými, zpěvnými refrény.

Dalším tahákem je kapela The Peacocks, jež je všem fanouškům Mighty Sounds moc dobře známá, protože zde vystupovala v letech 2007, 2009 a taktéž minulý rok. Fanouškovská základna této formace na našem území je opravdu veliká. Jejich strhující mix rock’n’ollu a rockabilly dokáže oslovit každého, kdo má rád zvuk elektronických kytar. Vše je samozřejmě okořeněné výraznou basou a zpěvem.

Zvučným jménem pro 10. ročník festivalu jsou též britští Deadline. Našláplý streetpunk se vyznačuje zapamatovatelnými refrény, které vám budou znít v hlavě i dlouho po koncertu. Celé této partě dominuje zpěvačka Liz. Deadline na Mighty již dříve vystoupili, a to na bahnitém ročníku v roce 2009. Mnoho účastníků si jejich koncert jistě rádo připomene.

Mezi další potvrzené kapely patří B.Z F O.S., tedy Bloodsucking Zombies From Other Space – skupina z Rakouska, která se vyznačuje stylem horrorbilly a především jeho strašidelným přednesem na pódiu. Poslední formací v první várce zveřejněných kapel jsou britští The Filaments, kteří osloví milovníky tvrdých kytar a hardcore, nezklamou však ani fanoušky punku a ska.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.