Nejrychlejší balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia dorazí do Brna

Fanfare Ciocarlia | Zdroj: pořadatel akce

Světoznámí Fanfare Ciocarlia, kteří 27. ledna vystoupili v pražském Lucerna Music Baru, si přijedou 3. února zahrát také do brněnského klubu Fléda a přivezou s sebou zbrusu nové album.

Fanfare Ciocarlia si své místo v Evropě vydobyli už v roce 1997. Svou neskutečnou rychlostí, energií, technikou a chytlavými rytmy uspěli u posluchačů všech žánrů – od punku až po jazz. Množství ze svých nespočetných koncertů odehráli také v klasických sálech. Kapela zaujímá jedinečnou pozici ve své kategorii – nikdo jiný nehraje dechovku takovým tempem. Jejich vystoupení se promění v jednu velkou taneční party, což si měli možnost vyzkoušet fanoušci po celém světě. USA, Japonsko či Austrálie už hostily tuto partu, a přestože členové nemluví jiným než svým rodným jazykem, síla jejich hudby promlouvá ke všem.

O kapele se traduje, že pochází z Zece Prajini, skryté vesnice v severovýchodním Rumunsku, kde se stále drží tradiční způsob života. Osmdesát zde žijících rodin zachovává starou osmanskou tradici svatebních, pohřebních a armádních kapel. V tomto mlžném údolí, které protkávají špinavé cesty s hejny hus a koňskými povozy, žijí všichni klasickým cikánským venkovským životem, jehož chod se řídí především přírodou. Tuto raritu, zachycující autenticitu gipsy music předávané z otce na syna, objevil v roce 1996 německý hudební fanoušek Henry Ernst a odhadl, že toto by se světu mohlo líbit.

V těchto dnech vydává kapela své nové album pod názvem DEVILS TALE, vycházející u společnosti Asphalt Tango Records. Novinky z tohoto alba zazní na plánovaném koncertu, který začíná ve 20 hodin v brněnském klubu Fléda. Jeho hostem bude Gadjo.cz – Radio 1 feat. Mario Bihari Live. Vstupenky je možno zakoupit za 380 korun v prodejních sítích Eventim, Ticketportal, Indies Brno, Dům pánů z Lipě Brno, Fléda Brno či smsticket.cz.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.