Něžní Tender rozezní Mono Fono svým emotivním synth popem

Tender | Zdroj: Northern Transmissions

Britské duo Tender se po loňském úspěchu ve vyprodaném Chapeau Rouge vrací do Prahy.

Dvojice přátel Dan Cobb a Jamens Cullen založili Tender v roce 2015. Po třech kladně přijatých EP vydali v září loňského roku své debutové album Modern Addiction, jehož tématem byly vztahy a jejich odvrácená strana. James Cullen na něm vycházel z vlastních zážitků po rozpadu dlouhodobého vztahu. Popsal zde postupné ochladnutí citů mezi dvěma lidmi a vzájemné odcizování se. Jedním z nejsilnějších singlů desky je píseň Nadir, která popisuje, jak taková situace působí na psychiku člověka.

„Písně jsou ryze popové. Chtěli jsme upozornit na věci, které jsou všudypřítomné, ale často nejsou vidět. Chtěli jsme, aby to lidi spojovalo a vyvolalo to v nich emoce. A chtěli jsme, aby lidé tančili,“ říká o desce Dan Cobb.

Emotivní texty a něžné synthpopové melodie učarovaly v loňském roce posluchače na téměř vyprodaném evropském turné. V letošním roce se kapela podílela singlu Aldig Mer švédského interpreta Kasbo a chystá se na další evropské turné, v rámci kterého zavítá i do Prahy.

Emotivní synthpop rozezní klub Mono Fono 4. května 2018. Vstupenky za 320 Kč jsou v prodeji od pátku 26. ledna na webu Fource, GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.