Norsko na jaře v klubech zastoupí Team Me

Team Me | Zdroj: facebook.com

Z norského městečka Elverum dorazí v půli března do pražského Lucerna Music Baru indie-popoví Team Me. Talentovaná šestice se chystá rozbalit své nástroje na několika místech starého kontinentu zhruba měsíc po vydání druhé desky Blind as Night.

Team Me k nám z chladné Skandinávie dorazí už potřetí. Poprvé se představili na podzim roku 2011 po boku The Wombats, podruhé rok na to sólo ve strahovské Sedmičce. Všechno přitom začalo celkem nevinně, když na přelomu desetiletí poskládal muzikant Marius Drogsås Hagen z kamarádů a známých partičku, která nakonec mezi několika dalšími nezávislými kapelami prorazila v místním rádiu. Její písničky se náhle začaly šířit po hudebních blozích a nabídky na koncerty se začaly kupit v pořádnou hromádku. O rok později podepsali Team Me smlouvu s norským labelem Propeller Recordings a vydali u něj vedle eponymního EP i povedenou prvotinu To the Treetops!, která si odnesla masivní odezvu v podobě pozitivních hodnocení nejen v Norsku, ale třeba také ve Spojených státech. Hagenovi se o tomhle určitě ani nesnilo, jenže větší překvapení přišlo záhy – Norská Grammy za Nejlepší popovou kapelu roku a hned dvě ocenění za nejlepší nahrávky od Independent Music Awards. To už docela jde.

Po intenzivním koncertování a objíždění festivalů jako Roskilde či Latitude si Team Me dali menší pauzu. V září minulého roku však začali nedaleko Osla nahrávat desku druhou. Ta se jmenuje Blind as Night a v Norsku se na pultech obchodů objevila už 1. září, my si budeme muset počkat na ofiko vydání pro zbytek světa v lednu 2015. Album je prý temnější a hlubší, navíc doplněné o dětský sbor…

O kvalitách severské muziky se můžete naživo přesvědčit 14. března 2015 v pražském Lucerna Music Baru, kde Team Me zakončí své evropské turné. Vstupenky za 280 korun + poplatky budou k zakoupení od pátku 19. září v sítích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku. Na místě v den koncertu zaplatíte 350 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).