Omega zahraje znovu v Praze v doprovodu symfonického orchestru

Omega | Zdroj: archiv Omega

Legendární maďarská skupina Omega patřila k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku 70. let. Po nedávném povedeném vystoupení v Praze se nyní vrací.

Není to tak dlouho, co maďarská skupina Omega vystoupila v Lucerně. Koncert byl úspěšný, a proto není divu, že se tato rocková parta opět vrací – už 25. dubna. Tentokrát zamíří do Kongresového centra na Vyšehradě. Vystoupí znovu společně se symfonickým orchestrem, nyní však bude program trošku jiný.

Kromě alba Rhapsody nabídne kapela také ukázky z desek Symphony a Oratorium. Skladby doplní unikátní aranžmá vizuální show, a tak celý koncert nabere nový rozměr. Doprovodný orchestr povede Martin Luther z University Halle-Wittenberg. Sbor také uvede jednoho speciálního hosta, jehož jméno je prozatím tajné.

Skupina Omega vznikla v roce 1962 a od roku 1971 drží sestavu v obsazení János Kóbor, György Molnár, Lászlo Benkő, Tamás Mihály a Ferenc Debreceni. Na účtu mají pánové na tři desítky desek. Se symfonickým orchestrem začali spolupracovat v roce 2010 v rámci 50. výročí svého vzniku.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.