Ostravský Colours láká na nabitý nejen hudební program

Underworld | Zdroj: facebook.com

Veškeré hudební festivaly v tuto chvíli poodkrývají svůj chystaný program a hudební příznivci tak mají žně. Pozadu nezůstává ani moravskoslezský Colours of Ostrava, který tento rok čeká již 15. ročník.

Multižánrový letní festival Colours of Ostrava letos čeká 15. ročník a své fanoušky láká na opravdu nabitý program. Hlavním tahákem bude legenda taneční hudby, Underworld, o nichž ředitelka festivalu Zlata Holušová říká: „Jejich koncerty jsou známé ohromujícím vizuálním pojetím a obrovskou energií.“ Dalším lákadlem je irské kvarteto Kodaline. Ti před pár dny odehráli v Praze beznadějně vyprodaný koncert, což mluví za vše. Opomenout se nedají ani Passenger. Ty proslavil především hit Let Her Go nebo další účastník festivalu – Of Monsters and Men s rádiovkou Little Talks.

Zásadní novinkou Colours bude především rozšíření programu celého festivalu o mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. To bude pobíhat v prostorách Dolu Hlubina a v multifunkční aule Gong od 12. do 17. července. Návštěvníky čeká rozsáhlý program diskusí či worshopů řazených do 12 okruhů a 8 scén. „Naší ambicí je nabídnout atraktivní přednáškové a diskusní bloky v oblasti vědy, medicíny, ekonomie, kultury, filozofie a religionistiky či ekologie, a to v mezinárodním kontextu. Pozvali jsme proto významné osobnosti současného akademicko-filozofického a odborného světa,“ říká ředitel Meltingpotu René Bystroň. Vystoupí zde více než 80 osobností z 16 koutů světa, mezi nimi například spisovatel Robert Fulghum,  americký historik a publicista Timothy Snyder, americký držitel Pulitzerovy ceny za žurnalistiku Chris Hedges a další.

Návštěvníci se mohou těšit i na každoroční Festival v ulicích, který ožije hudbou, divadlem a stánky.

Festival se může pyšnit k 15. výročí i novými webovými stránkami www.colours.cz, které vytvořila ostravská společnost NetDirect.

Colours of Ostrava proběhne v termínu od 14. do 17. července 2016 v industriálním areálu Dolních Vítkovic a nabídne víc jak 300 programových bodů na více než 20 otevřených i krytých scénách. Vstupenky lze sehnat na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.