Tip na letní hudební festival: FINGERS UP!

Tata Bojs | Zdroj: Rock for People

Letos, 8-9. 7. 2016, se uskuteční již 6. ročník méně známého moravského hudebního festivalu Fingers Up. Jako každým rokem je místo konání městečko Mohelnice poblíž Olomouce.

Fingers Up před pěti lety začínal jako malý městský festival s převážně českými umělci. Ledacos se však změnilo a hlavně rok 2015 byl přelomovým, neboť si na scéně zahrála i spousta zahraničních umělců, jako například The Wombats, Kensington nebo poněkud svérázná dánská zpěvačka . Popové zpěváky tam ale nečekejte, sám festival se zaměřuje především na indie-rockovou scénu.

Na letošní rok jsou zatím oznámeni čtyři umělci: Tata Bojs, Kamp!, VR/Nobody a Voodooyoudo. Jména se průběžně doplňují.
Fingers Up není ale pouze hudebním festivalem. Na místě se koná hromada workshopů. Od čtení poezie, přednášek o cestování, festivalového kadeřnického studia, až po hraní her, relaxace v bazénu či grilování buřtů. Součástí jsou také večerní afterparty.

Zajímavé jsou také náramky, které si můžete vybrat podle svého vztahového statusu nebo podle věcí, které vás zajímají. Tvůrci festivalu se totiž rozhodli usnadnit lidem seznamování, a tak vytvořili čtyři témata (ART, FASHION, GASTRO, SPORT), která mohou být záminkou k navázání hovorů s lidmi stejných zájmů.

No a cena? Do konce března můžete víkendovou vstupenku zakoupit za 390 Kč. Pokud plánujete zůstat přes noc, vstup vás vyjde na 590 Kč. V areálu se nachází také kempy, kde si můžete vybrat, jestli se chcete raději vyspat v party nebo silent zóně.

 

 

 

 


Napište komentář