Ostravský Sweet Fest přivítá hosty z Anglie a Polska

Sweet Leopard | Foto: facebook.com/sweetleopard

Třetí ročník glam-metalového festivalu je za rohem. Letos se v Ostravě můžete těšit také na některé zahraniční hosty. Co nám k festivalu prozradili Michael Kit a Sany Angelo ze Sweet Leopard čtěte dál.

Ostravská glam-rocková kapela Sweet Leopard vrcholí s přípravami domácího festivalu. Již třetí ročník jediného glam-metalového festu v České republice letos poprvé přivítá zahraniční kapely.

Kdo teda konkrétně dorazí?

Michael: Hlavním lákadlem letos bude kapela DAMN DICE z Londýna. Přijedou rozproudit Sweet Fest a zahrají jejich největší pecky. Je na co se těšit, bude to jejich první vystoupení v České republice a kluci vzkazují, že jejich show bude divoká!

Jako druhá zahraniční kapela vystoupí polská parta šílených chlapíků NASTY CRUE.

A abych nezapomněl, tak vše odstartuje česká kapela THE WALL. Svým potenciálem válcují všechny hard-rockové kapely u nás. Jsou to mladí kluci, kteří hrají duší a srdcem. V Ostravě se tato parta objeví poprvé, tak si je určitě nenechte ujít!

Kde vlastně vznikl nápad na uskutečnění vlastního minifestivalu? Kdo s tím přišel jako první?

Sany: Jestli si dobře vzpomínám, tak s tím přišel Pedro, který to nadnes jednou u piva. Všem se to tak zalíbilo, že ještě ten den jsme se domluvili na celkové koncepci festivalu, která trvá v podstatě dodnes.

Vaše koncertní vystoupení často navštěvuje Prahu. Očekáváte také pražské publikum v Ostravě?

Michael: Ano, každý rok jezdí na Sweet Fest spousta fanoušků z Prahy a celé republiky. Je to totiž jediný glam-metalový festival v České republice.

Sany: No nevím, jestli spousta. Přece jenom tam hrajeme často a tak si někteří počkají, až přijedeme k nim. Ale vždycky se několik lidí najde, co si udělají výlet na dálný východ k nám do Ostravy. (smích)

Na co se můžou fanoušci těšit při vystoupení Sweet Leopard? Zazní nějaké skladby z připravované desky?

Michael: Letos nám vyjde druhá deska. Tak jsme se rozhodli, že naši první desku Shock Me! Thrill Me! Love Me!, zahrajeme celou, tak jak jsme ji natočili. Tím zavřeme tuhle kapitolu. Zazní tedy poprvé a naposledy všechny skladby z téhle desky. Taky jak u nás bývá zvykem, tak se můžete opět těšit na divokou show plnou pyro efektů a jiných vychytávek.

Sany: Většinou playlist neprozrazujeme, ale teď uděláme výjimku a v Ostravě zazní všechny skladby ze “Shock me!” přesně tak, jak jdou za sebou na desce. Tím uděláme definitivní tečku za dvěma roky od vydání.

Čtěte také: Ostravští Sweet Leopard chystají novou desku

Máte už vybudovanou za čtyřletou dobu svého působení fanouškovskou základnu? 

Michael: To už je tak dlouho? Já mám základnu ve Výškovicích v hospodě.

Sany: Na každý koncert v Ostravě nám všichni DVA fanoušci poctivě přijdou, tak snad tam někdo bude. (smích) A nedávno v Praze to bylo ještě povedenější, ale to už je jiný příběh… (smích)

Existuje určitá podobnost mezi vámi a kalifornskými Steel Panther. Vnímáte je jako jakýsi potenciální hudební vzor?

Michael: No, abych řekl pravdu, tak nám spousta lidí říká, že jsme jim podobní, ale historie kapely sahá až do roku 2007, takže si nemyslím, že by to byla pravda. To spíš si říkám, že už o nás museli slyšet tenkrát. (smích) Samozřejmě hudebně tuhle kapelu řadíme mezi naše oblíbené stejně jako hromadu dalších.

Sany: Oni především dělají recesi na celý tenhle styl, ale my ho bereme smrtelně vážně, takže nevím, nevím… (smích) Samozřejmě já osobně je považuju do jisté míry jako vzor, ale to říkám o Χ kapelách a muzikantech, kteří dělají kvalitní muziku.

Tradiční SWEET FEST proběhne 30. dubna od 19:00 hod v klubu Barrák v Ostravě.

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji za 140 Kč nebo na místě pak za 200 Kč.

Předprodej:

Hudební Svět Ostrava, Havlíčkovo nábřeží 28
Pivotéka Ostrava, Přívozská 34 (v 1. patře nad Hobit Clubem)
Muziker Anděl park Praha, Radlická 14
email: sweetleopard@email.cz


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.