OVOCE a Lola již tento pátek vyrazí na podzimní Dopiju a jdu tour

OVOCE | Foto: Katka Hajdinová

OVOCE vyráží na poslední turné před novou deskou. Jako speciální host vystoupí formace Lola a v každém městě se zároveň představí jedna lokální kapela, jež celý večer zahájí. Dopiju a jdu tour odstartuje už 13. října ve Spáleném Poříčí, poslední koncert se pak uskuteční 24. listopadu v Klatovech.

OVOCE se chystá zavřít do studia a nahrát novou desku, která by měla vyjít na jaře příštího roku. Ještě před tím než se na chvíli odmlčí, se rozloučí podzimním turné s názvem Dopiju a jdu, na němž naposledy zahraje staré songy.

Speciální domácí koncert po boku hned několika hostů, včetně prvního ohlášeného písničkáře Pokáče, proběhne 18. října v pražském Futurum Music Baru.

„Stejně jako v roce 2015, když jsme (ještě pod starým názvem) jeli samostatné turné, i letos jsme se rozhodli dát šanci kapelám z okolí. Na facebook jsme proto u každýho koncertu udělali soutěž,“ popsal situaci frontman Pišto.

Na Dopiju a jdu tour zazní i jedna doposud nezveřejněná novinka, kterou zatím fanoušci neměli možnost nikde slyšet. „Většina kapel to dělá tak, že buď vydají nějaký song na desce a pak k němu udělají klip, případně zveřejní klip nebo lyric video rovnou. Ale my jsme to chtěli udělat jinak, a proto novinku otestujeme rovnou na koncertech,“ upřesnil kytarista OVOCE, Láska.

Kapela OVOCE působí na hudební scéně už téměř dvanáct let, přičemž pod současným názvem a v pozměněné sestavě vystupuje teprve od začátku minulého roku, kdy k tomu byla okolnostmi donucena. V této nové sestavě má na kontě čtyři videosingly, z nichž nejnovější počin Znáš mě líp si utahuje z lidí, kteří naslouchají pomluvám a věří víc cizím názorům, než vlastnímu rozumu.

Lola stihla za zhruba šest let své existence vydat dvě řadová alba, odehrát nespočet koncertů po českých klubech a festivalech či absolvovat několik turné po boku zvučných jmen tuzemské scény. V únoru letošního roku pak představila svůj nejnovější singl Hra o city ve featuringu s rapperkou SharkaSs, jenž má na serveru YouTube skoro půl milionu zhlédnutí a řadí se tak mezi její nejúspěšnější skladby vůbec.

Vstupenky na pražský a brněnský koncert lze již teď zakoupit v předprodejní síti GoOut.

Dopiju a jdu tour 2017 

13. října           Spálené Poříčí – Music Sklep + Covers For Lovers
14. října           Třebíč – Béčko + Like-it
18. října           Praha – Futurum Music Bar + Nouzovej Východ
25. října           Brno – Eleven Club + Pietro Falcone
03. listopadu   České Budějovice – Velbloud Music Bar + Brutální Jahoda
04. listopadu   Benešov – Labyrint + The Booom
11. listopadu   Kladno – Poldofka + Světy
17. listopadu   Písek – Uhelna Music Club + Skrytá Hrozba
24. listopadu   Klatovy – U Košile + Rehab


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.