Pipes and Pints se vrací na domovská pódia

Pipes and Pints | Zdroj:Facebook

Česká punková legenda Pipes and Pints se po úspěšném evropském turné vrací do rodné země, kde plánuje odehrát sérii koncertů, během kterých zavítá i do Liberce.

Kapela Pipes and Pints zrovna dokončila evropské turné, kde zabodovala na pódiích např. v Německu, Španělsku, nebo ve Francii. Nyní se čeští pankáči chtějí předvést i domovskému publiku. Konkrétně se pak v rámci československého turné ukáží např. 2.12.2015 v libereckém klubu Bunkr.

Koncert začne v 19 hodin a jako předkapela byla vybrána francouzská legenda Banane Metalik. Výběr právě těchto předskokanů vysvětluje kapela takto: „Jsou skvělí. Jejich mix hardcore punku s kontrabasem dovádí lidi v sálech k šílenství. Na každé show si dávají záležet, například věnují 2 hodiny originálnímu líčení. Myslím, že je čeští fanoušci budou milovat“.

Samotní Pipes and Pints tvrdí, že jsou v té nejlepší formě, a že se fanoušci mají rozhodně na co těšit. „Máme za sebou skvělý start turné v plných klubech v Lyonu nebo Paříži. Navíc dostáváme zprávy, že i kapacity v sálech v Česku jsou téměř naplněné. Naši show, kterou jsme předvedli na letních festivalech, jsme tady ještě vypilovali a domů přijedeme v nejlepší formě,“ říká Vojta Kalina (dudy).

Kromě koncertů se můžou fanoušci těšit i na nově připravované CD, které kapela plánuje nahrát přímo v Kalifornii se slavným producentem Ronnie Kingem, který spolupracoval např. s Rancid, The Offspring, No Doubt atd. Aby měla kapela nahrávání z čeho zaplatit, prosí nyní o pomoc právě své oddané fanoušky. Kapela na serveru Hithit totiž spustila tzv. crowdfundingovou kampaň, v rámci které fanoušci přispívají finančními částkami a společně se tak snaží dosáhnout cílové částky 500 000 korun. Za pomoc fanoušky čekají bohaté odměny v podobě např. tetování od celé kapely, jejich hudebních nástrojů, osobních předmětů muzikantů, hraní na zahradní párty, možnost zazpívat si se skupinou na velkém fesťáku, nebo jsou nabízeny dokonce i propocené koncertní trencle a ručník zpěváka.

Pro hardcore fanoušky kapela nabízí absolvování cesty do Kalifornie spolu s kapelou, nebo možnost strávit s ní koncertní víkend. Celou cestu pak budou moct fanoušci sledovat pomocí videí a fotografií na facebooku kapely.

Termíny koncertů:
27. 11. 2015        Skalice – U Čambalu + Banane Metalik
28. 11. 2015        Košice – Colloseum + Banane Metalik
2. 12. 2015          Liberec – Bunkr + Banane Metalik
4. 12. 2015          Essen – Panic Room + Banane Metalik
5. 12. 2015          Nilvange – Le Gueulard Plus + Banane Metalik


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...