Po letní zastávce na Mighty Sounds míří Skindred v únoru do Prahy

Skindred | Zdroj: pořadatel akce

I přestože Skindred v Čechách koncertovali již vícekrát, po letošním veleúspěšném koncertě na festivalu Mighty Sounds, který tu patřil k tomu nejlepšímu, se k nám opět vrací. Zahrají 6. února 2014 v pražském Lucerna Music baru. Speciálním hostem budou metaloví Soil z Chicaga.

Tato velšská kapela, která vznikla před patnácti lety kolem zpěváka a frontmana Benjiho Webbea, hraje mix alternativního rocku, heavy metalu, punk rocku a reggae. Kromě zmíněných žánrů lze v jejich muzice rozpoznat rysy dancehallu, hip-hopu, jungle či ska. Sami Skindred pak svůj hudební styl charakterizují jako ragga metal. Velký kus práce během živých vystoupení odvádí výše zmíněný Webbe, který nemá problém střídat heavy metalové polohy hlasu s jemnými reggae nápěvy.

Skindred v únoru do Prahy přivezou své nové album Kill the Power, které má vyjít v druhé půlce ledna. Z něj už fanouškům nabídli singl Ninja a naznačili, že rozhodně je na co se těšit. Vstupenky na koncert jsou již nyní k dostání za 450 korun, a to v předprodejích sítí Eventim, Ticketportal a Ticketpro. Od 30. září bude rovněž možné je zakoupit přímo v pokladně Lucerna Music baru a v obchodě Crossphere za 420 korun či také nově a ekologicky prostřednictvím sítě smsticket již od 420 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).