Rock for People hýří žánry. Nabídne světový dubstep, d’n’b, metal či hardcore

Deathstars | zdroj: pořadatel akce

Dubsteb v Hradci mezi 4. a 6. červnem reprezentuje producent Flux Pavilion, drum’n’bass duo DC Breaks, industrial metal Deathstars, post-hardcor parta The Color Morale a indie-rock kapela The Feud.

Celá stovka českých a zahraničních hudebníků se představí během třídenního festivalu v Hradci Králové. Letos výjimečný termín na začátku června, tedy od 4. do 6., je důsledkem dvojího konání festivalu. Tradiční lokalita v Hradci Králové nabízí netradiční čas, tradiční čas v červenci přemisťuje své konání do Plzně, aby se představil jako součást Evropského hlavního města kultury 2015. Tahounem této druhé části festivalu jsou například Motörhead, němečtí Guano Apes, anglický dubstepový kvartet Modestep či oblíbenci v kategorii elektroswingu Parov Stelar.

O dalších velkých hvězdách hradecké části jsme již nejednou informovali – například zde. V jejich čele stojí Faith No More, nu metaloví Limp Bizkit, mladí reprezentanti indie scény Bastille či rockeři Three Days Grace z Kanady. Z české scény se mohou návštěvníci těšit na věhlasná jména v čele s Vojtou Dykem a jeho B-Side Bandem, Davidem Kollerem, Vypsanou fiXou nebo kapelou Sto zvířat.

Zahajovací čtvrteční den to rozjede čtyřčlenná švédská formace Deathstars. Na hradecké letiště dorazí se svou kombinací industrial a gothic rocku. Kapela funguje již patnáct let a zatím naposledy o sobě dala vědět loni, a to čtvrtým studiovým albem s názvem The Perfect Cult, které představila i českým fanouškům.

O den později, tedy v pátek 5. června, vystoupí autoři jedné z nejhranějších drum’n’bassových skladeb minulého roku, britští DC Breaks alias Dan Haverns a Chris Page. Dva elementy taneční scény spojily své mnoholeté zkušenosti v roce 2006. Jejich tvorby si povšiml i věhlasný DJ Pete Tong, který se objevuje na BBC Radio 1. Velký předěl nastal v roce 2010, kdy podepsali smlouvu s Ram Records Andyho C. V roce 2013 vyslali do světa skladbu Swag, která měla obrovský ohlas nejen v drum’n’bassových kruzích. Naposledy o sobě dali světu vědět kusem s názvem Faithless, který točí i tuzemská rádia.

Sobotní program má za úkol rozmést poslední zbytky energie pod taktovkou tanečního elektronického setu Joshuy Kierkegaarda G. Steela aka Flux Paviliona. Producent, DJ a spoluzakladatel labelu Circus Records si i přes svůj mladý věk už díky svým energickým a živým vystoupením stihl získat fanoušky po celém světě, včetně návštěvníků takových festivalů jako jsou Glastonbury, Reading či Coachella. Jeho prvním velkým hitem byla skladba Bass Cannon a v posledních letech se zviditelnil mimo jiné spoluprací s Major Lazer či Examplem. Jeho skladba I Can’t Stop má k dnešnímu dni na kontě více než 57 milionů zhlédnutí a byla označena jako nejžhavější skladba na světě.

Melodický post-hardcore se znatelnými zásahy metalcoru v podání americké party The Color Morale potěší jistě všechny přívržence tvrdších žánrů. Ačkoliv byli zpočátku považováni za křesťanskou kapelu, sami členové se od této nálepky distancovali. Vloni vydali nové, v pořadí čtvrté studiové album s názvem Hold On Pain Ends.

V současné době je v prodeji již třetí limitovaná edice vstupenek, jejichž dostupné množství se rychle tenčí. Ty lze v ceně 1 540 korun zakoupit přes GoOut na webu Rock for People. Po vyprodání stoupne cena lístků na 1 740 korun. Zájem je také o jednodenní vstupenky. Omezený počet jednodenních vstupenek bude možné koupit i na místě. Více informací na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.