Rock for People rozproudí zimu punk rockovým mini festivalem

Beatsteaks | Foto: beatsteaks.com

Festival Rock For People se probouzí ze zimního spánku a přichází se žhavou novinkou. Otevře březen ostrým punkem, vtipným crossoverem a mladým americkým rockem v podání pěti světových kapel.

Organizátoři tradičního českého festivalu Rock For People se rozhodli, že jeden festival nestačí, a tak dali dohromady zimní turné našlapaných kapel Beatsteaks, Kontrust, IDLES, The Kings Blues a Doll Skin.

Němečtí Beatsteaks spolu hrají již dvacet let, ale stále dokazují, že o chytlavý punk rock nikdy nepřestane být zájem a že není jen výhradou anglicky mluvících uskupení. Kapela nadchla i českou a slovenskou scénu a ukázala se na RfP v roce 2011. Z vedlejšího Rakouska pochází crossover banda Kontrust, která se k nu-metalovým riffům nebojí přidat orientální buben, a svými komickými texty, výstředními kostýmy i sarkastickými výstupy baví celý svět.

V rámci zimního RfP se na naši scénu vrátí i anglická kapela IDLES, která punku vrací vytrácející se schopnost sociálního apelu. Vyvinuli se na skomírající bristolské scéně, ale snaha oživit hudební život se pro ně stala o to větším posláním. Těšit se můžeme i na The King Blues, méně slavnou, avšak nikoliv méně kvalitní produkci směsice ska, punku, folku i trochu hip hopu. The King Blues se může pyšnit svým vztahem k fanouškům – jednou dokázali odehrát sedm koncertů za den.

A výčet hudebních bomb uzavírá poněkud mladá americká dívčí kapela Doll Skin. Kariéra těchto holek z Arizony je teprve v plenkách, ale na cestě nahoru je nic nezastaví – a to ani nejsou všechny plnoleté. David Ellefson z kapely Megadeth si je vzal pod svá křídla a natočil s nimi debutové EP, které teď budou hrát po celém světě.

Zimní Rock for People se odehraje na třech místech. 1. března kapely rozehrají Malou sportovní halu na Výstavišti v Praze, 2. března bratislavskou Refinery Gallery a 3. března se mini festivalové turné ukončí v Hale B na brněnském Výstavišti. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut za 690 Kč. K dispozici jsou také výhodné combo tickety na zimní i letní Rock for People, kdy zimní RfP vychází o 200 Kč levněji!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.