Rock for People zve na oslavu v podobě jednodenního festivalu

Rock for People | Zdroj: facebook.com

Už je to dvacet let, co se původně v Českém Brodě konal první ročník festivalu Rock for People. Nejenže se od té doby přesunul do Hradce Králové, ale také se z něj stal jeden z největších festivalů v České republice. Pořadatelé se rozhodli toto výročí oslavit také jednodenní akcí v původním místě konání.

Bezpochyby můžeme říct, že královéhradecký Rock for People patří mezi největší festivaly v České republice. Za dvacet let své existence přivezl do Česka hvězdy jako The Prodigy, Apocalyptica, Cypress Hill, The Offsprings nebo třeba Muse. Organizátoři samozřejmě nezapomínají také na domácí interprety. Vždyť třeba Support Lesbiens, Mňága a Žďorp nebo Krucipüsk hráli již v samých počátcích festivalu. Právě letos Rock for People oslaví své kulaté výročí a nezůstane jen u tradiční třídenní červencové akce, která proběhne od 3. do 5.

Tata Bojs
Tata Bojs

Jedna z oslav proběhne na původním místě s dvanácti českými kapelami. V areálu českobrodského stadiónu zahraje 28. srpna třeba Medvěd 009, Tata Bojs, Hudba Praha, kteří stáli také na počátku festivalu, ale taktéž Vypsaná fiXa, Blue Effect, Kryštof, Divokej Bill nebo Horkýže Slíže. Návštěvníci mohou zavzpomínat i v muzeu Rock for People, které bude součástí areálu. Petr Fořt, jeden z otců festivalu, s úsměvem vypráví: „Za těch prvních 12 let v Českém Brodě od roku 1995 jsme si toho zažili opravdu nepočítaně. Leckdy nám připravilo nečekané historky počasí, jindy návštěvníci, pracanti ze zákulisí, ale také třeba závistivci a škodiči.“ Vstupenky jsou k dispozici od 350 do 550 korun podle místa a času nákupu.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.