Skotský nujazz v podaní Hidden Orchestra zazní v Akropoli

zdroj: oficiální stránky
Hidden Orchestra | zdroj: oficiální stránky

Téměř tradičně zavítá po roce do Prahy nujazzový kvartet s názvem Hidden Orchestra. Představí se také v Olomouci a v Brně a přiveze porci sofistikované elektroniky, jazzu a post-rocku. Kvartet vystoupí ve čtvrtek 3. dubna v pražské Akropoli.

Tajemná, jedinečná a žánrově nepojmenovatelná hudba je přesně to, co Hidden Orchestra definuje. Už název jejich debutového alba Night Walks vypovídá o muzice, která je právem přirovnávána k filmovým tónům a každému dává možnost najít v ní svůj vlastní příběh. Pečlivě zvolené početné instrumenty a tajuplná atmosféra je přesně jako noční procházka. The Skinny Magazin popsal hudbu Hidden Orchestra jako „emocemi nabitou cestu tím nejlepším filmem, který ještě nebyl natočený.“

Od Hidden Orchestra ovšem nečekejte jen vážné noční rozjímání. Díky bezpočtu nástrojů a jazzovým fůzím na vaše hlavy pošlou energickou smršť, a to hlavně díky dvěma bubeníkům, kteří jsou pumpujícím srdcem celého kvarteta.

Mozkem i duší Hidden Orchestra je Joe Acheson. Do Edinburghu se přestěhoval na konci tisíciletí kvůli studiím a Skotsko mu učarovalo. Od roku 2003 natáčel ve svém domácím studiu hudbu pro televizi, rádio i reklamní spoty, vždy ale toužil dát dohromady také vlastní kapelu. Prvního spoluhráče našel ve své manželce Poppy Ackroyd, která je vystudovaná houslistka, a zbytek kapely se rekrutoval ze dvou výtečných skotských bubeníků, které přestaly bavit studiové projekty. Z Joe Acheson Quartet se během roku 2010 stala Hidden Orchestra a začaly přípravy na natáčení debutu Night Walks. Originální fúze jazzu, filmové hudby a ambientu se ujala prestižní britská značka Tru Thoughts a kapela za ni sklidila zasloužené ovace.

Ve čtvrtek 3. dubna předvedou Hidden Orchestra českému posluchači svůj nenapodobitelný styl postavený na neúnavném zvukovém hledačství a dostane se i na nové skladby z připravovaného třetího alba.

Není zvláštností, že po úspěšném vstupu na českou scénu bývají koncerty Hidden Orchestra beznadějně vyprodané. Lístky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream za cenu 299 korun navýšenou o poplatky prodejci, dále v kavárně Paláce Akropolis za cenu 299 korun, popřípadě na místě v den konání koncertu za 380 korun.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.