Romantičtí metalisté HIM opět v Praze, tentokrát s deskou Tears On Tape

HIM | Zdroj: facebook.com

Po dlouhých pěti letech se do pražské Lucerny opět vrací finští HIM, jejichž minulý koncert byl beznadějně vyprodán během prvního měsíce. Letos pánové slibují ještě větší zážitek v podobě představení nové desky Tears On Tape, která se svými motivy vrací k nejúspěšnější tvorbě kapely. 

Kapela HIM pochází z Finska a byla založena roku 1991. V současnosti působí ve složení: Ville Valo (zpěv), Linde Lazer (elektrická kytara), Mige Amour (baskytara), Emerson Burton (klávesy) a Gas Lipstick (bicí). Hudební styl skupiny je kritikou označován za tzv. lovemetal. Tento název je odvozen od faktu, že HIM zpívají nejčastěji o lásce a smrti, zároveň však hrají tvrdou hudbu plnou melodických riffů a úderných rytmů. Jejich hudba je tedy velmi kontrastní a plná rozporů, což jí dodává skvělou a originální atmosféru.

Tears On Tape je v pořadí osmé studiové album, které se stylem vrací k nejslavnější desce HIM Love Metal z roku 2003. Skupina fanouškům slibuje i mnohá překvapení. Její původně plánované vydání bylo odloženo z důvodu zranění bubeníka skupiny. Deska vyšla 26. srpna tohoto roku.

Očekávaný pražský koncert HIM se uskuteční 12. října v Lucerně. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketpro od 990 korun.


Napište komentář