S českým village-rockem přicházejí Psí Kšíry

Psí Kšíry | Zdroj: archiv kapely

Přicházejí také spolu s novým albem, které pojmenovali Sexploze. Jestli máte rádi zvuk kytar ze 70. let, pak byste si neměli nechat ujít právě kapelu Psí Kšíry.

Středočeská kapela Psí Kšíry, která vznikla v roce 2006, se snaží zachovávat ty podstatné prvky z glam-rockové hudby 70. let, jíž zčásti prokládají punkovým ostřím, které dává hudbě jakýsi drzý nádech rockového rázu. Celé to pojmenovali jako village-rock. ‚‚Hrajeme něco, čemu říkáme village-rock, protože si můžeme hrát cokoliv, co jenom chceme, a nikdo nám neříká, že tohle je málo punk,‘‘ vysvětluje sama kapela. Drží se výhradně českých textů, a to s všemožnými příběhy, které vychází ze života, a nejeden fanoušek se alespoň s jedním z nich ztotožní. A proč ten název? ‚‚To jsme byli ještě na základce, když jsme šli v jídelně na oběd a zpěvák Petr zahlásil: Tady to smrdí jak psí kšíry, no a název byl jasný,‘‘ vysvětluje kytarista Jirka, který doplňuje, že název nemá reprezentovat snad nějakou z jejich vlastností, jen se jim zkrátka líbil. ‚‚I když možná to trošku o nás něco vypovídá,‘‘ směje se.

Psí Kšíry toho mají už spoustu za sebou. Již čtyřikrát vyhráli soutěž studentských kapel o účast na festivalu Majáles. Také se zúčastnili soutěže Rock Café Contest 2013, kde se umístili na druhém místě. Nyní se pustili do nahrávání svého prvního studiového alba, které pojmenovali Sexploze. Nahrávali ho ve studiu Karla Holase, který je znám především jako houslista z kapely Čechomor. Album obsahuje šest písní a vykresluje kapelu Psí Kšíry v tom nejlepším světle. První ukázku v podobě pomalé skladby Nic netrvá věčně i s videoklipem již vypustili. Nahrávání si všichni užili a na začátku roku je čeká křest. Spolu s oslavou svých osmých narozenin jej pokřtí 3. ledna v klubu Vagón, kde s nimi zahrají také kapely Jamaron a Maniac. Pokud vás tahle kapela zajímá, rozhodně si tuto akci nenechte ujít. Kytarista Jirka, zpěvák Duffek, basák Michal a bubeník Martin vzkazují: ‚‚Bude to jízda, dorazte všichni!‘‘

 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.