Sázavafest zbrojí na letošní ročník

Atmo music | Zdroj: Warner Music

Většina festivalů již pro letošní ročníky ohlašuje potvrzené interprety. Pozadu nezůstává ani Sázavafest, který tento rok slaví své 15. výročí, odehraje se na přelomu července a srpna ve Světlé nad Sázavou.

Sázavafest s ohlašováním nových jmen opravdu neotálí a dává šanci i mladým českým hudebníkům. Příkladem nám může být mladý pop-písničkář Voxel. Ten slaví úspěch se svým debutovým albem All Boom a singl V naší ulici je v současnosti nejhranější písničkou v českém éteru. Voxel je jeden z aktuálních českých objevů a své postavení na české scéně potvrdil nominací na objev roku v hudební anketě Český slavík.

A u tuzemských mladých objevů zůstaneme. Sázavafest potvrdili ATMO music – duo Odd a Beef, které doprovází Jakub Dekan. Ti se stejně jako Voxel v českých rádiích přeslechnout nedají. Mezi jejich nejhranější skladby patří Andělé či Polety. ATMO music jsou zdárným příkladem, jak se z neznáme skupiny může po několika málo měsících stát atrakce, která baví nejen v rádiích, ale i na pódiích.

Čtěte také: Rock for People hlásí Faith No More!

Dalším jménem do už takto našlapaného programu je bratrské duo Honza a Lukáš Balcárkovi říkající si Light And Love. Společně nyní připravují svou debutovou desku, na které bude i nejnovější singl Blueberry Sky. Je jasné, že o této dvojici zcela určitě brzy uslyšíme mnohem více, protože jsou od dob Charlie Straight dalším nadějným českým talentem.

Sázavafest ale slibuje i mnoho dalších interpretů z české i zahraniční scény. Fanoušci se mohou těšit i na hvězdy, jako jsou XindlX, Mig 21, Tomáš Klus či němečtí Alphaville. Festival své brány otevře 30. července a zavře je 1. srpna 2015. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal.

 


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.