Rock for People hlásí Faith No More!

Faith No More | Foto: Dustin Rabin

Letošní festival Rock for People proběhne hned ve dvou různých termínech. Nejprve v Hradci Králové, poté v Plzni. Už nyní je ale jisté, že se konečně dočkáme kapely Faith No More.  

Jeden z největších tuzemských festivalů, Rock for People, se letos pořádá hned dvakrát. První část klasicky v Hradci Králové, ale neklasicky už od 4. do 6. června. Druhá část, Europe, se odehraje v městě Plzeň, a to v tradičním termínu – mezi 3. a 5. červencem. Na obě akce už jsou ohlášeny první kapely. Tak třeba v Plzni jsou zatím jistí The Ting Tings, Movits!, Go Mad! & Monster, The Inspector Cluzo, JoyCut a Bottled in England.

Organizátoři se totiž rozhodli, že s ohledem na pořádání akce v Evropském městě kultury 2015 vyberou minimálně jednu kapelu z každé členské země evropské osmadvacítky. Podle jedné z hlavních postav, která stojí za Rock for People, Petra Fořta, ale nebude, co se organizace týká, ochuzeno ani jedno z měst: „Tradičně bude kladen důraz na kvalitu služeb  a další posun v artdekoru. Areál v Hradci bude logisticky přeskupen, aby byl ve všem  útulnější. Festival v Plzni bude ušit na míru kouzelnému industriálnímu prostředí, včetně jeho rozmanitých zákoutí. Evropštější Plzeň bude navíc propojena se zajímavými projekty partnerského Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015.“

Čtěte také: Rock for People přiveze anglické The Ting Tings

Hradecká část pak zatím hlásí zástupce tvrdší muziky, a to Asking Alexandria a Holywood Undead. Nyní ale přicházejí pořadatelé s pořádnou lahůdkou. Druhý den festivalu, tedy 5. června, zahrají už legendární američtí Faith No More. Ti mimo jiné představí návštěvníkům i svoji nejnovější desku, která má vyjít už v dubnu.

O návrat Faith No More jsme se snažili hned od roku 2012, kdy jejich vystoupení na našem festivalu zhatila silná bouře. Svůj závazek vůči českým fanouškům jsme se snažili dodržet, a proto po dlouhou dobu probíhala čilá korespondence s managementem. Avšak kvůli jejich novému albu a značnému množství koncertních nabídek nebylo zcela jednoduché je do Čech opět dostat,“ říká Michal Thomes, druhá hlavní postava festivalu. Faith No More vydají svoji novou, v pořadí sedmou, desku po celých osmnácti letech od poslední Album of the Year. Pilotní skladbu Motherfucker vypustili již loni v listopadu.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.