Sedmičku rozeberou Jack and the Bearded Fishermen

Jack and The Bearded Fishermen | zdroj: flickriver.com

Říká se, že pod svícnem je největší tma, a tak byste asi největší stoner rockové klenoty hledali všude možně, jenom ne ve Francii. Jak velká by to ale byla škoda, o tom vás přijedou přesvědčit na Strahov Jack and the Bearded Fishermen z Lyonu.

Abyste věděli, tak Francie není zemí, kde se hraje jenom retro disko a přeslazená popina. Občas dokáže překvapit. Tu a tam nabídne na vývoz i nějakou tu kytarovou věc, která se dá s velkým gustem poslouchat. Už tenhle pátek se v Praze blýskne lyonská parta Jack and the Bearded Fishermen, která rozhodně stojí za to být objevena. Kapela, která vznikla v roce 2005, si za dobu svojí existence vybudovala osobitý sound, který navazuje na tradici stonerové klasiky a pěkně ji prošívá prvky psychedelie. Tahle francouzská lahůdka není nic nestravitelného. Kluci jsou celkem hraví, a tak jejich pádivá kytarovka nemá ani na chvíli problém s tím, že by urputně kopírovala osvědčené žánrové postupy. Zvlášť je potřeba vyzdvihnout, že Jack and the Bearded Fishermen mají v ansámblu hned three guitars, což je samo o sobě katapultuje na stupnici lákavosti vysoko nad to, co můžete kolem a kolem běžně slyšet. Přidejte k tomu vokály, jak se patří vostrý, a velice, velice syrovou performance a shrnuto a podtrženo, nutně dospějete k závěru, že tohle chcete slyšet.

O něco snažší rozhodování, jak naložit s pátečním večerem, budou mít ti, kdo se s Jack and the Bearded Fishermen potkali před třemi lety v žižkovském klubu Final. Tenkrát to v Praze rozjížděli s albem Places To Hide, pod které se producentsky podepsal Alan Douches (spolupracující například s Torche, Baroness, TDEP nebo Converge). A předvedli se jako profesionální punkáči na stage i mimo ni, ať už při zvučení, svícení nebo běžném koncertním úklidu. Pro tentokrát se ukážou s aktuální deskou Minor Noise, na které pod dohledem Andrew Schneidera pořádně zatlačili na pilu a pustili se do ještě temnějších vod než dosud. Jak moc velký kus cesty od posledně ušli, můžete přijít posoudit sami.

Před Jack and the Bearded Fishermen se objeví tuzemské želízko v ohni Rest In Haste. Vystoupí s decentně učesanými pouštními riffy, kterým nechybí melodičnost ani nasranost dost velká na to, aby se nenechali zářivou hvězdou Francouzů zastínit. Na přelomu roku kapela završila několikaměsíční pracovní proces vydáním singlu No One Regifts Liquor/Burn Out Desert Fuel (kromě digitální distribuce je k dostání i na vinylu) a pořádně se rozehrála. Na Sedmičce mají Rest In Haste za sebou několik vydařených koncertů, teď se vrací na místo činu a mají nabito vostrýma. Tohle bude kvalita, kámo – na Strahově, na Sedmičce, v pátek 9. května večer za směšné vlezné 150 Kč. Čau.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.