Starý a přesto nový, takový je jazz Nicoly Conteho a jeho bandu

Nicola Conte | Zdroj: facebook.com

Po pěti letech se 31. října vrací do Prahy italský acidjazzový hudebník Nicola Conte se svojí bossanovou, šedesátými léty a latino jazzem, které se pod jeho rukama mění z hudebního retra na energickou hudbu současnosti. Na koncertě v pražské Akropoli ho doprovodí tuzemské duo Káča&Sára.

Od jazzu ke klasické hudbě a zase zpět – tak vypadala hudební pouť italského nujazzového DJ, producenta, formálně vzdělaného kytaristy a sběratele vinylů, který je známý hlavně díky svému acid jazzu, bossanově a latinským rytmům.

Nicola Conte je členem hudební komunity The Fez Collective z italského města Bari a v roce 1999 si získal jméno klubovým hitem Bossa Per Due. Debutová deska Jet Sounds pak představila světu jeho magický mix latino jazzu a filmových soundtracků z šedesátých let. Conte doslova rozpoutal acidjazzovou horečku a pak se vrátil k živému hraní se svou nově postavenou kapelou a nahrál oceňované jazzové album Other Directions (2004). Následná alba jako Rituals (2008) nebo Love and Revoltuion (2011) jsou volnomyšlenkářskými výlety jazzovou historií od latinské Ameriky, Afriky a Indie, kde se mu podařilo shromáždit špičkové hudebníky z celého světa.

„Při hraní se nesnažím příliš soustředit ani přemýšlet. Chci jen probudit to, co je ve mě hluboko usazené,“ říká jazzový gentleman, ze kterého se za čtrnáct let kariéry stala vůdčí osobnost jazzové fůze. Z labelu Schema udělal respektovaný pojem v oblasti nu-jazzu, produkoval nahrávky vlastních objevů (Rosalia De Souza, Paolo Achenza Trio) a remixoval žánrové kolegy, jako jsou Koop, Truby Trio či Thievery Corporation.

Předskokanem bude duo Káča and Sára. Pod tímto názvem spolu hrají Sára Vondrášková (Never Sol) a Kateřina Santrošová (Sant Roche), které se v září s velkým úspěchem představily společně na křtu alba Under Quiet v Paláci Akropolis.

Lístky v předprodeji jsou k dostání v kavárně Paláce Akropolis za 520 korun, v sítích Ticketpro a Ticketstream za 520 korun + poplatky, nebo na místě za 620 korun.

 


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.