Sto zvířat vyráží na sloní turné

Sto zvířat | Foto: 100PROmotion

Skupina Sto zvířat stejně jako každý rok podnikne i letos řadu koncertů na větších i menších pódiích. Svou sérii vystoupení nazvala příznačně Elephantour 2017.

Kapela Sto zvířat je neúnavně fungující stálice na poli českého ska. Se žánry však hudebníci rádi experimentují – často jsou cítit i inspirace v jazzu, swingu či šansonu. Byla by koneckonců škoda nevyužít šikovnou dechovou sekci (přítomny jsou pozoun, trubka i saxofon). Už dlouho vydávají doslova album za albem a navíc si drží konstantní a velmi vysokou kvalitu své produkce.

Letos se dle slov zpěváka, skladatele, perkusisty a výtvarníka Jana Kaliny turné ponese v duchu těch nejslavnějších pecek v houpavém rytmu ska. A že jich má skupina na svém kontě pěknou řádku – Nikdy nic nebylo, Škola, Dáma s čápem, Píseň či Nejkratší cesta patří k těm nejtypičtějším písničkám tohoto specifického žánru vůbec.

Při svém turné se Sto zvířat zastaví i v pražském Rock Café, a to již 16. února. Neopomenou ani kutnohorský klub Česká 1, který navštěvují pravidelně každý rok.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky