Temples se poprvé představí v Praze

Temples | Zdroj: facebook.com

Britská psychedelic-rocková kapela Temples se na svém evropském turné konečně zastaví i v Praze. 

Hudební projekt Temples, skládající se ze zpěváka a kytaristy Jamese Edwarda Bagshawa a basáka Thomase Ewarda Jamese Walmsleyho, vznikl v roce 2012. Hudebníci spolu prošli několika kapelami, než se konečně rozhodli nahrát skladby jen sami ve dvou. Zveřejnili je na YouTube a díky tomu získali smlouvu s Heavenly Recording. Pomalu tak začalo vznikat jejich debutové album Sun Structures, které vyšlo později v roce 2014.

Brzy se k dvojici připojil bubeník Samuel Lloyd Toms a klávesák Adam Smith, tak vznikla sestava, ve které kapela aktuálně vystupuje.

Debutová deska si našla cestu až na druhou pozici britské nezávislé hitparády a kapele se naskytla příležitost zazářit v prestižních show Jimmyho Fallona i Ellen DeGeneres. Loni vyšel dlouho očekávaný singl z desky Volcano, na níž se můžeme těšit 3. března letošního roku.

Kapela Temples zahraje 9. dubna v žižkovském Paláci Akropolis. Předprodej vstupenek se spustí v pátek 13. ledna. Za cenu 450 Kč je seženete na webu fource.cz a v sítích GoOut a TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 338 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.