Ed Sheeran trhá s novými singly rekordy

Ed Sheeran | Zdroj: mtv.com

Ed sice předem oznámil vydání nového songu, nikdo ale nečekal, že se v jeden den dočkáme dokonce dvou. O to víc, že suverénně pokoří rekordy.  

Již několik týdnů fanoušci diskutovali o tom, zda nepřijde nová deska. Sám Ed Sheeran posléze potvrdil svůj návrat nejen k aktivitě na sociálních sítích, ale i hudbě prostřednictvím několika krátkých, lehce tajemných vzkazů.

Vše vyvrcholilo zveřejněním dvou nových písní Shape Of You Castle On The Hill minulý pátek, které okamžitě přilákaly rekordní počet posluchačů. Zatím nikdo v historii Spotify nebyl přehrán během prvních 24 hodin tolikrát, jako Ed. Stojí nyní v čele tabulky s více než 16 miliony přehrání za den (pro srovnání na druhou pozici sestoupil The Weeknd s „pouhými“ deseti miliony).

To ale nebylo jediné prvenství, které zpěvák a skladatel vydobyl. Singly teď velí i globálnímu žebříčku nejpřehrávanějších skladeb (na prvním místě je Shape Of You se 7 miliony a za ní Castle On The Hill s více ne 6 miliony).

Kromě Spotify si umělec podmanil i první dvě místa v žebříčcích iTunes a Apple Music v 77 zemích na světě. V dalších čtyřiceti, mezi nimiž je i Česko a Slovensko, dosáhl na vrchol jednou skladbou.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 336 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.