UDG pokračují v Emotikon tour

UDG | Foto: Roman Černý

UDG navazují na loňské vánoční Emotikon tour. Turné startuje již 11. února v Doubici, jako host se představí skupina OVOCE a role předkapely se zhostí parta Trocha klidu. 

Kapela UDG patří mezi stálice české hudební scény. Hudebníci mají na svém dosavadním kontě pět řadových desek, přičemž nejnovější Emotikon představili na jaře loňského roku. V listopadu pak na podporu této novinky vyjeli na vánoční Emotikon tour, jež bylo na téměř všech zastávkách vyprodané a na které navazují i v roce letošním. 

I rok 2017 se ponese v duchu Emotikonu. Kromě pokračování klubové šňůry, připravuje kapela rovnou dva videoklipy.

„Materiál na klip k písničce Šeptáš jsme nasbírali během podzimního turné. Klip se snaží autenticky zachytit specifickou a jedinečnou atmosféru klubových koncertů,“ vysvětluje zpěvák Petr Vrzák.

Druhý klip bude obrazovým zpracováním skladby Prach a dým, která se stane druhým oficiálním singlem k albu. „Skladba Prach a dým je zásadní písní Emotikonu. Asi nejlépe reprezentuje to, co je pro desku typické. Zpíváme a tvoříme muziku i texty podle toho, co právě prožíváme a jak se cítíme,“ komentuje výběr druhého singlu Petrův bratr basák Pavel.

Na turné doprovodí UDG rovnou dva hosté. Jako předkapela se představí mladá šumperská skupina Trocha klidu a roli jakési „afterkapely“ přijala ostřílená pražská formace OVOCE (dříve Zakázaný Ovoce), která slibuje playlist postavený jak na nových singlech, jako Poletíme II, Vědomí, tak i na starších známých písních.

„Snažíme se, aby každej náš koncert byla nekonečná a nezapomenutelná kalba roku, což tahle sestavička zaručuje,“ komentuje s úsměvem koncept turné kytarista Volt.

Emotikon tour 2017

11. února       Doubice, Fabrika
15. února       Olomouc, U-klub
16. února       Ostrava, Barrák
17. února       Zlín, Music club Fénix
18. února       Jihlava, SOUL
24. února       Litomyšl, MC Kotelna
25.února        Klatovy, U košile
03. března     Havlíčkův Brod, Klub OKO
15. března     Praha, Lucerna music bar
17. března     Chrudim, R-klub
18. března     Pacov, Legenda
24. března     Litvínov, Attic Club
25. března     Hořovice, Labe
31. března     Vimperk, Hotel Zlatá Hvězda
01. dubna      Spálené Poříčí, Music club Sklep
28.dubna       Mohelno, Mohelský dvůr


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.