TIP REDAKCE: 5 nejbizarnějších názvů skladeb, které jste kdy slyšeli

The Hives | zdroj: mtv.com

Mnohokrát při poslechu písniček narazíme na něco tak absurdního, že z toho začíná rozum stát. Vybrali jsem pro vás 5 songů s těmi nejabsurdnějšími texty.

„Nevím, jestli se mám zabít, nebo jít na bowling“

Píseň I Don’t Know Whether To Kill Myself Or Go Bowling pochází od americké garážové kapely Instant Witness z New Jersey. Skupina není příliš známá ve státech, natož pak v Čechách. Kdo ale zavadí o skladbu s tímto životním rozhodnutím, jen tak na ni nezapomene.

„Nejez žlutý sníh“

Téma konzumace žlutého sněhu je tak populární, že si ho usmysleli zpodobnit hned dva umělci. Nejdřív to byl americký zpěvák, muzikant, experimentátor a buřič Frank Zappa. Jeho skladba Don’t Eat the Yellow Snow je vlastně takovým veselým obrázkem ze života eskymáků.

O nějakých 20 let později se na něj rozhodla navázat slovenská punková skupina Horkýže Slíže. Ta měla svými texty k humoru a nadsázce vždy velmi blízko. Je rozhodně chvályhodné, že se moudro o žlutém sněhu rozhodla předat i těm, kteří neumí anglicky nebo neznají Franka Zappu.

„Několik druhů malých chlupatých zvířátek, co se shromáždila v jeskyni, aby si užívala s Pikty“

Dobrá, tato situace je zřejmě v Londýně na denním pořádku. Skladba s tímto názvem pochází od legendární skupiny Pink Floyd z jejich experimentálního období na přelomu 60. a 70. let. A vlastně to není ani tak úplně skladba, jako spíš směsice náhodných zvuků, která se ale velmi dobře drží svého názvu. Kdyby to někdo nevěděl, tak ti Piktové byli původní obyvatelé Skotska a severní Anglie, kteří v Británii žili ve starověku a raném středověku.

„Vždy, když jím zeleninu, nutí mě to myslet na tebe“

Tahle píseň od Ramones, klasických punkerů z New Yorku, může zpočátku vypadat jako úplně obyčejná milostná skladba plná citů. Dokud se ovšem nedostaneme k magickému dvojverší „Everytime I eat vegetables it makes me think of you“. Tady nám nezbývá než přemýšlet, co tím chtěl asi básník říci. A jestli dotyčného trápí, že na svou slečnu myslí příliš často, tak postačí, když přestane jíst zeleninu.

„Někteří lidé vědí, jak chutnají lékořice a jiné sladkosti, když se nechají příliš dlouho na slunci – a já myslím, že jsem toho právě snědl příliš“

S poslední ukázkou se dostáváme i do gastronomické roviny. Píseň s neuvěřitelně dlouhým názvem pochází z počátků švédské garážovky The Hives. Nic ve zlém k jejich uměleckému cítění – nicméně není divu, že opravdu prorazili až o několik let později.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 387 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky