Únorové Free Mondays v Roxy zvou na domácí i zahraniční kytarovky

Artlu Bubble | Zdroj: archiv interpreta

Program únorových Free Mondays v pražském klubu Roxy bude ve znamení zvuku rytmických kytar. Po týdnech se na pódiu vystřídají švýcarští Artlu Bubble či třeba němečtí Baru.

V pondělí 9. února odstartovaly Free Mondays druhý měsíc roce čistě tuzemské party. Vystoupily Crapfruit z Prahy, kteří loni nahráli album MiniEP, z něhož boduje hlavně singl From The New World a figuruje v hitparádě Music Chart rádia Evropy 2. Těmi druhými byla parta Blueroom z Roudnice nad Labem, která za sebou přivezla dvě demodesky. Vydáním posledního EP Violet Sky našla přesný hudební směr, kterým se chce ubírat. Jakýže to je, to si můžete poslechnout druhé únorové pondělí.

Příští týden bude scéna patřit švýcarským Artlu Bubble & the Dead Animal Gang, kteří nazývají svůj styl jako kitchen-folk. A o co že to jde? Jde o folk říznutý ujetým rock’n’rollem s nádechem dnes tak populárního indierocku a pořádnou dávkou energických melodií. Spolu s nimi tentýž večer zahrají Rest in Haste z pražských Vysočan. Je jich pět, v prosinci vydali debutové album a hrají rock s hutnými riffy s hořkosladkými melodiemi. Zkrátka kytarový večer, jak má být.

Únorové Free Mondays uzavřou němečtí Baru, kteří rádi mixují typické indierockové prvky s dávkou osmdesátkových rytmů popu a elektra. Ačkoliv přesná charakterizace není příliš na místě. Tahle čtyřčlenná banda si bere inspiraci ze svého venkovského městečka, a to takovým stylem, že jeho hranice s lehkostí překračují. Dokázali to v roce 2013 vydáním alba a dokáží to i v Roxy. K nim se připojí tuzemští Mono Love se svým osobitým indierockem. Stále větší oblíbenost u posluchačů získávají prý už při prvním poslechu. Sami se o tom můžete brzy přesvědčit.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.