Ve středu roztančí Lucerna Music Bar electropop britských Metronomy

Metronomy | Foto: Gregoire Alexandre

S předposlední deskou The English Riviera, která byla nominována na slavnou Mercury Prize, vystoupili londýnští Metronomy v Lucerna Music Baru v prosinci roku 2011. Ve Vodičkově ulici za sebou zanechali výraznou stopu, proto se nyní vrací na místo činu, aby představili svůj nejnovější počin Love Letters. Vystoupí tu ve středu 11. března od osmi hodin.

Do povědomí místních posluchačů se kapela Metronomy dostala svým hitem The Look z třetí desky The English Riviera, na jejíž úspěch nebylo zrovna jednoduché navázat. Dá se však říct, že Josephu Mountovi, kudrnatému mozku celého projektu, a spol. se to povedlo. Růžový přebal v pořadí čtvrté studiové nahrávky Love Letters odpovídá tomu, co se skrývá uvnitř. Kapela rozhodně neztratila na pozitivitě a barevnosti, přidala ale více popových linek, ubrala elektra, přičemž to vše zahalila do analogového zvuku a jakési baladičnosti.

Je všeobecné známé, že vystoupení Metronomy jsou pohlazením nejen pro uši, ale také pro oko – audiovizuální show plná kouzelných doplňků, kde se dost možná budete cítit jako ve filmu Michela Gondryho (který mimo jiné natočil videoklip k úvodní skladbě Love Letters), je zaručena. Vstupenky na koncert seženete v předprodejích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu musicbar.cz za 540 korun + poplatky; na pokladně Lucerna Music Baru pak klasicky bez poplatku. Na místě v den koncertu si sto korun připlatíte. Nákup ale nenechávejte na poslední chvíli, akce má opět blízko k vyprodání.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).