Společné turné: Xindl X a UDG mají za sebou první koncert v Praze

Kapela UDG | Zdroj: supermusic.sk

Česká skupina UDG a zpěvák Xindl X vystoupili společně v Praze v Lucerna Music Baru v rámci svého Společného turné. Zazněly nejznámější hity Xindla X, který vystupoval v pořadí jako první, i kapely UDG. 

Šestičlenná formace UDG a zpěvák Xindl X v únoru vyrazili na turné, které se příznačně jmenuje Společné turné. Svou cestu zahájili 25. února v Litoměřicích, poté navštívili Jindřichův Hradec, následně Plzeň a teď dorazili do Prahy, kde je po včerejším prvním koncertu čeká ještě druhá dávka fanoušků.

Pondělí jsem čtvrt hodiny před devátou večerní stanula společně s přáteli před dveřmi Lucerna Music Baru s předpokladem, že jsme přišli minimálně o půlhodinu koncertu, který měl začínat od osmi. Avšak zvuk na pódiu se rozezněl až skoro čtvrt hodiny po našem příchodu. Jako první se na pódiu objevil Xindl X se svým hitem Chemie. Lidé v sále líně skandovali a teprve s dalšími písněmi a přibývajícím alkoholem v krvi atmosféra stoupala.

Xindl X zazpíval notoricky známé písničky. Zazněla Barbína, V blbým věku, písní Čecháček vyjádřil svůj názor na komunisty, publikum dále slyšelo songy Zlato nebo Anděl. Na pódiu se objevil i host, a to Mirka Mištěchová, se kterou si Xindl dal dvě písně, z nichž jednou byla Láska v housce. Došlo i na vánoční atmosféru v podobě písně Štědrý večer nastal. Xindl X se snažil zapojit publikum a sem tam předvést nějakou blbůstku jako u písně Hele hele, kde jsme měli předvádět medvědy.

Po Xindlovi přišla krátká přestávka, během které  jsem zahlédla několik odpadlíků z publika, kteří se UDG díky přemíře alkoholu už nedočkali a trávili zbylý čas večera nad záchodovým prkénkem, nebo v polospánku na schodech.

Když se na pódiu objevila skupina UDG, atmosféra byla mnohem nabuzenější a fandové jásali, jak to jen šlo. Zákaz kouření se dostal do fáze ignorace a v publiku se objevovala světélka cigaretových světlušek. Členové nastoupili převážně v kšiltovkách, baskytarista dokonce v růžovoučké čepici a bubeník v ženských šatech, díky nimž vypadal jako plochá baba. Opět zněly známé písně, mezi nimiž nechyběly ani Kurtizána a Hvězdář. Největší show předváděl bubeník, který dokonce při jedné ze songů své bicí rozebral a přemístil činely a buben k publiku, aby si někteří lidi mohli zahrát s nimi.

Čtěte také: Vyhrajte vstupenky na Společné turné Xindla X a UDG

Upřímně řečeno nevím, proč UDG a Xindl X vyrazili na společné turné, když si společně zazpívali jen píseň Autobus a závěrečnou píseň, kterou nemohlo být nic jiného než Xindlův song Casio. Mám za to, že Společné turné byl spíše marketingový tah, aby přišlo co možná nejvíce fanoušků, což se jim asi povedlo. Přestože bylo pondělí a další den mnohé přítomné čekaly povinnosti, Lucerna Music Bar byl zaplněn.

Pokud si nechcete nechat ujít ještě poslední tři vystoupení těchto dvou českých ikon hudební scény, máte ještě šanci na ně vyrazit dnes opět do pražského Lucerna Music Baru, poté do Pardubic či Čelákovic.

 

Společné turné:

10. 3.     Praha – Lucerna Music Bar

28. 3.     Pardubice – ABC

10. 4.     Čelákovice – KD


Napište komentář