Lindsey Stirling se v Praze líbí, v létě přiletí znova!

Lindsey Stirling | zdroj: facebook.com

Nadaná mladá hudebnice a tanečnice Lindsey Stirling svou show rozbalí 11. července pod širým nebem Žlutých Lázní!

Kdo by snad ještě neslyšel o této slečně, zřejmě žije trochu mimo současnou mediální realitu. Lindsey Stirling patří mezi jedny z těch šťastnějších účastnic televizních soutěží. V roce 2010 se zúčastnila soutěže Amerika má talent, a díky tomu se se jí podařilo proniknout do světa showbusinessu. V soutěži její novátorství a všeumělství porotu neoslovilo, zbytek světa však následně ano.

Lindsey pochází z Kalifornie, ale vyrůstala v mormonské komunitě v Arizoně, a zde také získala klasické houslové vzdělání. Své umělecké nadání se však rozhodla projevit naplno a krásu klasických houslí zpestřit elektronikou. Vznikla tak směs houslových melodií na podkladu výrazných těžkých elektronickýh beatů. Nedílnou součástí Lindsiny jedinečnosti jsou také taneční party, kterými doprovází svou hudbu. Ani to však není vše.

Netradičnost umělkyně pokračuje ještě dál. Kromě zcela autorských skladeb, jejichž smršť popularity nastartovala Crystallize, si Lindsey pro svá zpracování půjčuje melodie z počítačových her a filmů. Svou zálibu v keltských melodiích upravených do energické dubstepové podoby tímto promítá ještě dál. Svět fantasy a dobrodružství přibližuje fascinujícím grafickým zpracováním a nápaditostí klipů obohacených sílou a propracovaností hudby. Svou originální úpravu získaly například melodie z Pána prstenů, Hry o trůny, her Skyrim, Dragon Age, Assassin’s Creed III a mnohé další.

Rozhodně se při nich nenudíte! Ostatně přesvědčte se sami, její YouTube kanál má v současné době šest a čtvrt milionů odběratelů.

Lindsey Stirling však není na vše sama. Za svou prozatím ne příliš dlouhou kariéru má už na kontě spolupráci s hudebníky jako jsou Pentatonix, LMFAO, Tyler Ward nebo John Legend.

Její pražský koncert se uskuteční 11. července v prostorách Žlutých Lázní na břehu Vltavy. Vstupenky jsou k dispozici již nyní v sítích GoOut a Ticketpro. Událost se koná za každého počasí, nepropásněte ji! Reportáž z toho minulého si můžete přečíst tady!


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.