Vesmírná odysea s Forest Swords startuje

Forest Swords | Zdroj: facebook.com

Extra silnou dávku atmosférické elektroniky si můžete přijít střelit do pražského Meet Factory, kde se představí respektovaný liverpoolský producent Forest Swords. Role předskokanů se ujmou tuzemští debutanti Les Homosexuels.

Pro první březnový týden si v Meet Factory připravili lahůdku. Již tento pátek na smíchovské stage stane Matthew Barnet alias Forest Swords, který vás během svého setu zavede do hudebního mikro světa jménem Engravings, jak zní název aktuálního LP tohoto respektovaného britského producenta. Inspiraci při vytváření svého v pořadí druhého alba hledal v okolní přírodě svého domova, města Wirral poblíž Liverpoolu, v deltě řeky Mersey, na pobřeží Irského moře i v přilehlých lesích. Přímo v prostředí domovské krajiny s notebookem v ruce také materiál pro novinkovou desku míchal, aby docílil co možná nejautentičtějšího výsledku. Mladý Angličan má k přírodě hluboký vztah a deska Engravings je tak do značné míry zároveň odrazem jeho osobnosti v nejniternějším slova smyslu.

Sound desky je příjemně nezařaditelný. Nečekejte žádné velké beaty ani jednoduché elektronické linky, projekt Forest Swords jde v tomhle směru lehce proti proudu. Engravings není pozvánkou na party, ale vstupenkou do říše snů, ve které se hraje opojná kombinace ambientu a dubu, políbená vlivem kytarového post-rocku a zkreslenými (převážně) Barnetovými vokály, tříštícími se jako vlny o pobřežní skaliska.

Svérázná tvorba Matthewa Barneta nezůstala nepovšimnuta. Hned jeho první EP Dagger Paths vyneslo projektu první příčku na žebříčku desek pro rok 2010 (dle prestižního FACT Magazinu) a pokud jde o novinku Engravings, hudební kritika jakoby soutěžila, kdo ji vyzdvihne výš. Páteční koncert by proto rozhodně neměl uniknout ani pozornosti vaší. Vstupenky na něj pořídíte v předprodeji za 326 korun, o něco levněji pak přes smsticket.cz.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.