Anna Calvi se představí s novinkovým albem v Lucerna Music Baru

Anna Calvi | Zdroj: www.annacalvi.com

Kombinace anglických kořenů, smyslného procítěného zpěvu, hry na kytaru a slabosti pro pánské flamencové kostýmy – to je Anna Calvi. Své druhé album One Breath představí českým fanouškům už za tři dny.

Vliv na její tvorbu mělo hned několik činitelů. Vyrůstala na hudbě Marie Callas i Captaina Beefhearta a svůj kytarový styl pochytila od Jimiho Hendrixe. I oblast jejích zájmů je velmi zajímavá. Imponuje jí opera a africká hudba, především pak flamenco, které můžeme velice intenzivně vnímat v její hudbě. Ačkoliv si Anna Calvi vždy přála být zpěvačkou, neměla pro to prý kuráž. Naštěstí se však rozhodla na sobě tvrdě pracovat a cvičila zpěv, ze kterého nakonec vznikl ten impresionistický vokál plný temnoty, ale i naděje, který okouzlil v roce 2012 na Rock for People.

Svým debutem s názvem Anna Calvi si vysloužila od BBC zařazení do seznamu nejslibnějších hudebních nadějí pro rok 2011. Minulý rok byla nominována na Brit Award, ale nominaci bohužel neproměnila. Oproti prvnímu albu, které vznikalo tři roky, to druhé přišlo na svět za necelé dva měsíce a jmenuje se One Breath. Jedná se o jakousi emocionální pouť. Podle Anniných slov je album jako moment těsně před tím, než se někomu otevřete – je to zároveň děsivé, ale i vzrušující.

Předskakovat jí bude industrial – folkař Kittchen, který Anně jistě připraví dokonalou půdu a publikum naladí na tu správnou vlnu. Oba dva můžete slyšet již tento čtvrtek 6. března 2014 v Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji za 390 korun, na místě pak za 490 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.