Výběr českých rockových klasiků v Lucerně oslaví 100 let samostatného českého státu

David Koller, Sázavafest 2017 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

28. října uplyne první století existence samostatného českého státu – tentýž den se ve Velkém sálu pražské Lucerny sejde smetánka českého rocku i undergroundu.

Zřejmě nejdůležitějším účinkujícím bude toho večera novovlnná skupina Pražský výběr. Vystoupí v té nejlegendárnější sestavě, ve které nahrála epochální eponymní album (někdy nazývané též Straka v hrsti). Půjde tedy o klávesistu Michaela Kocába, kytaristu Michala Pavlíčka, baskytaristu Viléma Čoka a bubeníka Jiřího Hrubeše. Ten byl po emigraci zastoupen Klaudiem Kryšpínem, ovšem i on se v Lucerně objeví.

Zajímavým uměleckým spojením bude spolupráce Vladimíra Mišíka a jeho skupiny Etc… s písničkářem Ivanem Hlasem a jeho Triem – obě hudební uskupení budou navíc tou dobou objíždět Českou i Slovenskou republiku na společném turné. Vystoupí taktéž David Koller, jeden z nejvýznamnějších hudebníků své generace, neúnavný hitmaker a lídr skupiny Lucie.

Spokojeni budou i příznivci alternativnějšího přístupu k hudbě – vystoupí totiž i Tony Ducháček se skupinou Garage jakožto skutečná legenda českého undergroundu, kromě nich zahraje i jedna z nejoriginálnějších českých kapel Vltava. Zajímavé bude i vystoupení již zmiňovaného Michala Pavlíčka s Monikou Načevou – ti spolu hrají již od roku 1993 a říjnový program v 15 hodin zahájí.

Předprodej vstupenek zajišťuje síť TicketPro.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky