Zbystřete, Hooverphonic jsou již na obzoru!

Hooverphonic | Zdroj: facebook.com

Příznivci atmosferické pop music se silnými ženskými vokály v popředí by si měli poslední zářijové pondělí vyhradit pro návštěvu Lucerny.

Praha totiž co nevidět přivítá světově proslulé Hooverphonic. Populární belgická kapela, která už dvacet slaví úspěch s oduševnělým ambientně laděným repertoárem, prorazila v roce 1996 s hitem 2Wicky ze soundtracku k Bertolucciho filmu Stealing Beauty. Formace se opírá o charismatické ženské vokály, které v její historii patřily již třem různým zpěvačkám. Původní vokalistku, Liesje Sadonius na celých třináct let vystřídala Geike Arnaert, coby zřejmě nejznámější tvář Hooverphonic. Ta v roce 2008 kapelu opustila a rovnocennou náhradou se jí stal oduševnělý hlas Noémie Wolfs, s níž začalo pro beligkcé uskupení nové období.

Hooverphonic v Praze  naposledy nezapomenutelně vystoupili přede dvěma lety obklopeni dvanáctičlenným symfonickým orchestrem v rámci turné k desce The Night Before. Smyčcový orchestr na novinkové desce nahradily tři doprovodné vokály, což skupina uvedla slovy: „Chtěli jsme pro Noémie maximum prostoru pro její hlas, proto jsme tentokrát vynechali smyčce a podpořili její hlas doprovodnými vokály.“ Vychutnat si jej budete moci již 29. září v pražském Lucerna Music Baru za vstupné 690 korun. V roli suppportu se přestaví DJ Radek Honc.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.