Znovuzrození Lamb míří do Prahy! Už zítra jí představí nové album

LAMB | Zdroj: Facebook.com

Se svou novinkou Backspace Unwind přijedou Lamb za pražskými fanoušky již zítra, 2. prosince. Ošizeni ale nebudou ani ti brněnští a slovenští. Předskokany budou bristolští The Ramona Flowers.

Písně Cottonwool a Gorecki byly srdcovkami debutu kapely Lamb; ze stejnojmenné desky, z níž vzešly zmíněné hity, dýchaly emoce a intenzita a patřila k jednomu z milníků dance music. Žánr byl tak rázem obohacen o jemné dávky jazzu, klasiky, blues, techna a hip-hopu. Už to nebyla jen muzika určená k tancování, tahle hudba uměla rozbušit srdce. Úspěch provázel každé další jejich album. V roce 2003 se čtvrtým albem Lamb volně přešli z tanečního parketu k oceánu emocí. Deska působila snově a nadčasově. Rok poté se ale dvojice Lou Rhodes a Andy Barlow rozešla a rozhodla se pracovat na vlastních projektech. Lou vydala tři sólovky a Andy cestoval a remixoval, následně vydal i vlastní album.

Pět let po odloučení se opět sešli na festivalových pódiích a během necelého roku společně odehráli hned 33 koncertů v 29 zemích světa. Následně se na chvíli opět uchýlili ke svým vlastním věcem. Začátkem tohoto roku se zřejmě začali scházet natolik, až se společně zavřeli v nahrávacím studiu.

Ze znovuzrozených Lamb vzešlo šesté album Backspace Unwind, s nímž nyní vyrazili na turné. U nás vystoupí hned dvakrát, a to 2. prosince v Praze (Lucerna Music Bar) a 3. prosince v Brně (klub Fléda). Slovenští fanoušci se jich dočkají 4. prosince v Bratislavě (MMC). Vstupenky na všechny tři koncerty jsou stále k dispozici v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.