Brněnský Majáles navštívily desetitisíce lidí, bylo vyprodáno

Brněnský Majáles 2016 | Foto: Markéta Koloničná

Největší koncentrace mladých lidí, studentů, milovníků hudby a piva byla v pátek k vidění na brněnském výstavišti, kde se konal Majáles. Prosluněný den doprovázela řada českých a slovenských interpretů. 

Brněnský Majáles v pátek započal své oslavy studentským průvodem vedoucím z náměstí Svobody, přes Šilingrovo a Mendlovo náměstí, až na samotné centrum dění – brněnské výstaviště. Hudební program odstartovali výherci soutěží Starobrno Band Contest a Nová krev. Na třech pódiích se pak po celý zbytek dne střídala velká jména české i slovenské hudební scény.

Na Město Brno stage se jako první představila kapela Rybičky 48. Společně s Pekařem a Jimmym Vošoustem neopomněli naladit fanoušky na vlnu reggae při písni Léto. Na závěr Brnu přislíbili velký podzimní koncert. Prosluněné odpoledne dále doprovázeli UDG, energií nabití Skyline, Vypsaná fiXa, Wohnout a Horkýže Slíže. V mezičasech se o zábavní program staral brněnský oblíbenec DJ Schafff.

JMK stage odpoledne nabídla vystoupení písničkáře Voxela, který se stal jakýmsi předskokanem hip-hopové a rapové show. Tu zahájili liberečtí ATMO Music, pokračoval Paulie Garand, Marpo, Majk Spirit a na závěr vystoupení Kontrafakt v čele s Rytmusem.

Středem největšího zájmu byla hlavní Starobrno stage. Ta sice měla na pódiu, coby moderátora, eso Jakuba Koháka, ale její nešikovné umístění v blízkosti JMK stage kazilo vystoupení nejedné kapele. Pro začátek zahrála své hitovky skupina Slza, následoval festivalový band Sto zvířat a u zvířat se zůstalo i nadále, protože vystoupila kapela Jelen. Se svými hity Co bylo dál?, Magdaléna či Jelen ukázali, že si místo na velkém pódiu zaslouží. Xindl X svou zábavnou show, v níž nechyběl pověstný medvědí tanec, doplnil o zpestření pro pány ve formě čtyř sexy tanečnic. Po západu Slunce se stage začínala chystat na stříbrné vystoupení kapely Mandrage. Po úspěšném Všechny kočky tour s sebou Mandrage i nadále vozí zrcadlovou scénu doplněnou o světelné efekty. Nejnovější album Potmě jsou všechny kočky černý je holt naladěno na párty a přesně v tomhle duchu a s velkou energií se nesla celá hodina, jež byla pro Mandrage vymezena.

S úderem desáté hodiny večerní pódium obsadil headliner letošního Majálesu – kapela Kryštof. Sympatické uskupení v čele s Richardem Krajčem opět dokázalo dostat tisíce lidí do euforie. Ať už zazněly písničky z posledních dvou alb Inzerát a Srdcebeat, či songy mnohem staršího rázu, všechny hrály návštěvníkům skvěle do noty. Lepší zakončení si Majáles ani nemohl přát.

Podtrženo, sečteno, i přes nádherné počasí a pestrý výběr kapel se našlo pár organizačních nedostatků. Již zmíněné blízké umístění dvou pódií patřilo mezi ty zásadní. Také málo stánků s nealko nápoji na kvalitě Majálesu nepřidalo. Bohatou nabídku jídla ve večerních hodinách doprovázely nekonečné fronty a po skončení programu se davy lidí dostávaly do slepých uliček, z nichž nebylo úniku.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.