Die Antwoord předvedli i přes problémy se zvukem nezapomenutelnou show

Die Antwoord | Foto: Petr Klapper

Die Antwoord se svým fanouškům i přes technické problémy postarali o nezapomenutelný zážitek. Předvedli šílenou hudební, taneční i vizuální show, a potvrdili tak svou bezprostřednost, svéráznost a pohrdání tabu.

Netrpělivě očekávané vystoupení headlinera večera Rock for People bylo již před samotným začátkem avizováno nápisem PLAY na instalaci obrazovek na hlavní stagei. Poté začaly znít vřískavé tóny, jejichž pulzování se s blížící se jedenáctou hodinou více a více stupňovalo. Dále se začaly ozývat hororové zvuky a na obrazovkách se zběsile střídaly barvy. Netrvalo dlouho a rozezněly se první tóny intra Chanting Monks plynule přecházejícího v O Fortuna.

Fotoreport: Rock for People 2017 – první den

Na terasovitě uspořádaných obrazovkách se k tomu zjevovaly záběry výbuchů. Na pódiu se objevil GOD, ale Ninja s Yo-Landi stále chyběli. Přišli až po úvodu písně We Have Candy ze zatím nejnovějšího alba Mount Ninji and da Nice Time Kid. Dav samozřejmě šílel, a tak mohla začít bláznivá show.

Ovšem až po chvilce napětí. Po ní totiž přišla pecka Fatty Boom Boom, která přivedla všechny do varu. Po Ranging Zef Boner Ninja promluvil k fanouškům s tím, že je jejich tátou z Afriky a pokračoval: „Ahoj tati, ahoj děti. Kde je vaše máma Yo-Landi?“ A to už bylo všem jasné, co bude následovat.

Fotoreport: Rock for People 2017 – druhý den

A skutečně, skladbou, která se potom rozezněla, byla hitovka z nejnovějšího alba, Daddy. A právě během téhle písně došlo k prvnímu výpadku zvuku. Byl však jen kratičký, a tak na ni mohl plynule navázat další kousek ze stejného alba, Banana Brain. Doprovázely ho barevné kontroverzní vizualizace a stejně jako u ostatních písní tanečky tanečnic i samotných hvězd Ninjy a Yo-Landi. Ti se skutečně předváděli během celého vystoupení. Taky několikrát měnili své kostýmy a každým svým pohybem předávali neskutečné množství energie.

Fotoreport: Rock for People 2017 – třetí den

V jednu chvíli zůstal stát v tichu Ninja zády k publiku s rozpaženýma rukama. To samé udělaly i tanečnice, které stály úroveň nad ním na konstrukci z obrazovek. Po chvíli doběhla i Yo-Landi s jejím pisklavým hlasem. A tak začala nejnovější píseň této africké dvojice, Love Drug. Dav tleskal do rytmu a to vše na obrazovkách doprovázely záběry ze známého klipu.

Dále se diváci roztancovali a rozezpívali u známého hitu Ugly Boy. Ninja je rozezpívával ještě víc, nehledě na to, že byla Yo-Landi zrovna uprostřed sloky.

Během dvou z písní, které následovaly, bohužel došlo k dalším výpadkům zvuku. Tentokrát však byly větší a fanoušci začali dávat jasně najevo, že se jim to nelíbí. Samotní Die Antwoord se však v odposleších slyšeli, a tak si ani nevšimli, že se něco děje.

Vše však bylo odpuštěno, když začal Ninja znovu rozezpívávat publikum a po chvilce ticha, které poté nastalo, se rozezněla Baby’s on Fire. Na obrazovkách vzplanul oheň a v davu se rozskákali i ti, co byli úplně nejdál. Stejné nadšení vzbudila i I Fink U Freeky, i další písně, které následovaly po ní. Pak se však pódium vyprázdnilo a z úst Yo-Landi se ozvalo: „Děkujeme Česko, papa.“ Diváci v publiku se však nevzdávali. Pískali a skandovali tak dlouho, dokud se Die Antwoord nevrátili a nezahráli další dvě skladby. Po nich se však na obrazovce objevil nápis GAME OVER a bylo jasné, že už se na pódium nikdo nevrátí.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.