Dreadzone řádně zahřáli fanoušky Rock for Churchill

Dreadzone | Foto: Jan Kobera, Monstermusic.cz

Pořadatelé festivalu Rock for Churchill připravili pro své fanoušky warm up párty s kapelou Dreadzone. Frontman kapely Mc Spee z důvodu nemoci nedorazil, ale i tak muzikanti předvedli pořádnou show.

Příjemně zaplněný Lucerna Music Bar zhasl o půl desáté večer a natěšený dav řádně přivítal přicházející hudebníky. Před jejich nástupem zahřívali návštěvníky DJs Mikkim a Babylon Rocker, kteří při nástupu kapely svůj mix ztlumili a nechali tak volný prostor muzikantům kolem zakladatele kapely Grega Robertse. Na stage přišli všichni kromě frontmana Mc Spee, který bohužel nedorazil kvůli tomu, že ho skolila nemoc. Vše za něj převzal výborný zpěvák Earl 16.

Celá show byla započata skladbou Live Love Unity. Ihned poté rozduněla reproduktory pecka Rise Up z desky Escapades. Dav se pomalu roztancovával a příjemná atmosféra v klubu jen kvetla, písně jako Dancehall Priority tomu napomáhaly. Nepřítomnost zpěváka MC Spee však byla cítit a playlist tomu byl i upraven. Natěšení fanoušci se tak nedočkali skladeb jako Gangster či American Dread.

Přesně v půli koncertu se ozvaly známé tóny skladby Iron Shirt a dav za pomoci Earla 16 zpíval známý text této skladby. Kotel pod pódiem s touto písní nabral jiný rozměr a řádně si užíval každý tón a chorálově pěl. Fanoušci už neustoupili a podobně si užívali další skladby, mezi které patřily Fire in the Dark, Next Generation či Zion.

Zpěvák nenápadně prohlásil, že do konce vystoupení zbývají  dvě skladby. Reakce fanoušků tak nebyla moc podpůrná, ale tóny skladby Little Britain veškerou nespokojenost utišily. Po písni kapela zmizela do backstage a nechala se vyvolat zpět na stage. Řev byl v klubu opravdu mocný, a tak na sebe Dreadzone nenechali dlouho čekat. Poslední pecka byla Captain Dread, při které se společně skandovalo a na rozloučenou vyvolávalo „AHOY!“, jako zní v originálu skladby.

Hudebníci nakoukli do své první desky Second Light, která letos slaví dvacáté výročí, zazněly také hity z poslední desky Escapades z roku 2013. Ihned poté, co skupina odešla z pódia, rozjeli zase svou show DJs Mikkim a Babylon Rocker. Ačkoliv bylo pondělí, mnoho lidí zůstalo, protože koncert byl ukončen lehce před jedenáctou večerní. Návštěvníci tak vstřebávali vystoupení Dreadzone s pivkem či jiným drinkem v ruce za chytlavých rytmů českých DJs. Warm up párty festivalu Rock for Churchill se opravdu povedla a zajisté nejsme sami, komu tato akce jen zvýšila natěšenost na poslední víkend v srpnu.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.