Druhému dni Rock for People vévodili Rudimental a metalový nářez In Flames

Rudimental - Rock for People 2019 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Druhý den Rock for People nabídl hned několik překvapení. Jedním z nich bylo například sympatické vystoupení mladičkých Sea Girls. Dalším pak oznámení Hentai Corporation, kteří nakonec zvládli na svou divokou show přilákat i plno lidí od koncertu headlinujících Rudimental, kde naopak panovala mnohem tanečnější atmosféra.

Pro metalové posluchače nastal však vrchol večera před devátou hodinou, kdy na hlavní stage nastoupila skupina In Flames. Ze začátku to vypadalo, že moc pozornosti neupoutala, protože dav se během prvního songu teprve začínal shromažďovat. Po chvíli ale slabší účast vynahradily circle pity a švédská parta se začala po vlažném začátku rozjíždět. Zvuk měl do dokonalosti daleko, ale frontman Adres Fridén se to snažil vynahrazovat svojí energií a hecováním fanoušků. Místy to ani nevypadalo, že už je na scéně skoro třicet let, i když sám na chvíli žertoval, že nebude prozrazovat svůj skutečný věk a všem v kapele je prý vlastně kolem dvaceti.

Fotoreport: Rock for People 2019 ve znamení In Flames, Nova Twins nebo Bad Omens

In Flames nyní koncertují zejména na podporu své poslední desky I, The Mask, která vyšla na začátku tohoto roku. Na rozdíl od Bring Me The Horizon ale na Rock for People vzdávali čest i staré tvorbě, která je proslavila. Zazněly tak například skladby jako Pinball Map nebo Colony. Ke konci navíc ještě kapela darovala všem věrným fanouškům pár pořádně nostalgických minut, když zahrála jeden ze svých nejslavnějších hitů Cloud Connected.

Fotoreport: Rock for People 2019: Taneční show Rudimental nebo překvapení v podobě Cocaine Party

Z úplně jiného žánrového spektra vystoupili jako hlavní headliner večera Rudimental. Už od první skladby bylo jasné, že se zvuk rozhodně nelepší, ale naprosté většině z těch, co se přišli na anglickou kapelu podívat, to vůbec nevadilo. Ať už v prvních řadách nebo za zvukařem, všude se tančilo i na méně populární skladby a po metalovém představení se tak nálada hodně zklidnila. A i když byla místy show méně záživná, songy jako Feel The Love dokázaly s přehledem rozezpívat celé publikum a fanouškům Rudimental se tak postarat o skvělý zážitek.

Recenze: Toast To Our Differences od Rudimental dává za pravdu svému jménu, uctívá světové hudební vlivy a dobrou náladu

Koho však nebavila taneční párty na hlavní stagei, dostal jedinečnou možnost vidět mnohem bizarnější show. Skupina Farveblind vypadla z line-upu a nahradila je oblíbená česká kapela Hentai Corporation. Po půl hodině Rudimental se tak spousta lidí přesunula právě sem, přestože si Hentai na letošním Rock for People střihli už třetí set. Až tentokrát ale měli možnost to rozjet do toho správného extrému, který jim vyhovuje. Pro některé se tak pomyslným headlinerem stali právě oni, což bylo jasné už jen proto, že jejich oznámení přišlo na poslední chvíli, a přesto se před jejich pódiem naskládala pořádná hromada fanoušků. Ti za odměnu dostali jako obvykle plno šílených skladeb nebo kontroverzních řečí od Radka Škarohlída, který byl se svým zahazováním mikrofonu a podobnými výstřednostmi opět noční můrou techniků.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz