Ellie Goulding napravuje reputaci – v Praze obhájila své pěvecké kvality

Ellie Goulding | Zdroj: mtv.com

Vystoupení britské zpěvačky Ellie Goulding před třemi lety dopadlo vinou špatného ozvučení fiaskem; sobotním koncertem však svůj poslední nevydařený výkon mnohokrát překonala a divákům tak nabídla necelou ‘dvouhodinovku’ kvalitního popu.

Ellie Goulding se českým fanouškům poprvé představila v roce 2013 v pražském klubu SaSaZu, kde však svým výkonem poněkud zklamala – diváci si stěžovali na špatné ozvučení, což způsobilo, že většina publika zpěvačku téměř neslyšela. Letošní poslední lednovou sobotu však do České republiky zavítala znovu v rámci Delirum World Tour a bylo vidět, že řady příznivců se značně rozšířily – tentokrát se jí téměř podařilo vyprodat pražskou O2 arenu.

O naladění davu do koncertové nálady se postarala dvacetiletá americká zpěvačka Sara Hartman, žijící nyní v Berlíně. Ta nejen svým vzhledem, ale i stylem hudby připomíná tvorbu novozélandské zpěvačky Lorde. Tvorba Sary by se dala přirovnat také k písním mladé Britky Birdy či z české scény ke skladbám Lenny, dcery známé Lenky Filipové. Vystoupení Sara Hartman započala svou prozatím nejznámější písní Monster Lead Me Home, zazněla také píseň Two Feet Off The Ground či cover písně Stranger In a Room od zpěváka Jamieho XX.

S úderem deváté hodiny večerní již diváci nadšeně vítali samotnou Ellie Goulding, která se se začátkem písně Aftertaste objevila na pódiu díky vysokozdvižné plošině. Část této písně také zpěvačka doplnila hrou na bubny, za což od diváků sklidila obdivný potlesk. První část koncertu se nesla v duchu energických písní jako Goodness Gracious či Holding On For Life. Diváci však zřejmě stále nebyli dostatečně naladěni na taneční atmosféru a při písních spíše jen postávali, interpretka je tedy sama musela požádat, aby si koncert více užívali, protože čím méně hlasité bude podle jejích slov publikum, tím tišší bude vlivem své stydlivé povahy Ellie sama. Obecenstvo se po jejím doporučení probralo a při písni Outside, na jejímž vzniku se podílel skotský DJ Calvin Harris, již nadšeně skákalo a tančilo.

Následovalo krátká pauza, během níž se Ellie převlékla do dlouhých bílých šatů, v nichž následně odzpívala pomalejší písně Devotion, Explosions či Army, píseň věnovanou její nejlepší kamarádce. Při následující písni My Blood si české publikum připravilo překvapení, které Ellie nečekala – celý první sektor zdvihl nad hlavy papíry s nápisem ‘You are our blood’ (Jsi naše krev). Po doznění posledních tónů písně dojatě reagovala slovy: “Nic takového jsem nikdy předtím neviděla. Děkuji vám.” Na pódiu mezitím přistála česká vlajka, kterou si Ellie bez váhání obmotala kolem ramen. Mluvila také o tom, že bývá upřímná nikoli při rozhovorech, ale právě při koncertech, protože ví, že fanoušci z jejích textů pochopí, jaká doopravdy je.

Návrat do minulosti aneb “Žádné mobily, prosím!”

Další část večera již opět patřila živějším písním – Ellie fanoušky rozproudila skladbami Figure 8, On My Mind či dalším hitem vytvořeným spolu s Calvinem Harrisem – I Need Your Love. Před písní Burn měla zpěvačka na diváky opět prosbu – tentokrát žádala, aby všichni zvedli ruce nahoru bez mobilních telefonů a ve svém vystoupení nepokračovala, dokud nebyly všechny ruce ve vzduchu prázdné. “Teď je to jako na koncertě v roce 1992. To jsem nikdy nezažila,” reagovala nadšeně. V závěru koncertu se na pódium vrátila s přídavkem – zahrála hit prvního alba Anything Could Happen a s Prahou se rozloučila písní Love Me Like You Do, kterou nazpívala k filmu Padesát odstínů šedi. Před ní ještě stihla poděkovat fanouškům za návštěvu a zmínila, že doufá, že Českou republiku znovu brzy navštíví.

Sobotní koncert britské popové hvězdy Ellie Goulding lze označit za velmi povedený – ačkoliv publiku chvíli trvalo, než se naladilo na stejnou vlnu, nic mu pak již nebránilo si koncert naplno užívat. V průběhu večera zazněly jak hity z alba Halcyon, tak především skladby z nejnovějšího alba Delirium. Na Ellie bylo vidět, že ji koncert také baví – při písních vesele poskakovala po pódiu nebo tančila v doprovodu svých čtyř nadaných tanečníků, předvedla také hru na bicí či na elektrickou kytaru. Byla zde vidět i snaha o oživení scény – zpěvačka vystřídala pět kostýmů, přes jednoduchý černý outfit, něžné bílé šaty až po neonový oblek, a i na pódiu došlo k malým změnám výzdoby. Za hlavní kvalitu tohoto koncertu lze označit fakt, že Ellie Goulding je opravdu dobrá zpěvačka, jejíž hlas nezklame ani v nejvyšších polohách, a že i bez velké show se dá uskutečnit skvělý a zapamatovatelný popový koncert.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)