Glen Hansard přivezl do brněnského Sona nostalgii, mocný hlas a perfektní kapelu

Glen Hansard, Brno 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Držitel Oscara a Grammy, Glen Gansard, včera večer dopřál fanouškům v brněnském Sonu více než dvouhodinovou emotivní show plnou momentů, z kterých naskakovala husí kůže.

Irský folkař Glen Hansard, který se v Česku proslavil především spoluprací s Markétou Irglovou na snímku Once, tentokrát zavítal do Brna s novou deskou Between Two Shores. Tu charakterizují především pianové aranže a žesťová sekce. Kolem Glena Hansarda se tak na pódiu objevilo 11 dalších vynikajících hudebníků, včetně některých členů kapely The Frames.

Fotoreport: Glen Hansard, 25.2.2018, Sono, Brno

Koncert začal krátce po osmé večer a už sama stylizace pódia napovídala, že půjde o výjimečný zážitek. K vidění bylo několik červených, potemněle rozsvícených, lampiček, spousta hudebních nástrojů a celé to působilo mírně s nádechem retra. Glen Hansard se s českými fanoušky přivítal pozdravem „Dobrý večer!“ a skladbou The Gift z prvního sólového studiového alba Rhythm and Repose (2012).

Hansardův mocný hlas, ať už syrově vášnivý, nebo něžný s dávkou lítosti, se více než dvouhodinovým večerem přeléval z jedné polohy do druhé a stejně tak zpěvák projevoval svobodu i mezi nástroji, kdy vystřídal několikero kytar a taky klavír. V setlistu byly zařazeny jak jeho sólové skladby, tak i ty, na nichž Hansard spolupracoval s domovskou kapelou The Frames. Písně tak utvořily perfektní a zajímavý sled, ve kterém samozřejmě nechyběla ani nejznámější Falling Slowly.

České publikum podle Hansarda umí hudbě naslouchat tak, jako žádné jiné. To vskutku věrohodně předvedlo i naplněné Sono, kde u nostalgicky naladěných songů a Glenových proslovů bylo v sále takové ticho, že kdyby se u někoho v zadní řadě ozval hladový žaludek, jistě by to zaznamenala i kapela. Po strop přeplněný klub tak vlastně panoval příjemnou, komorní, avšak velmi silnou, atmosférou.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.