Harry Styles přivezl do Prahy své nové album Harry’s House spolu s neskutečnou dávkou radosti a upřímnosti

Harry Styles | Zdroj: nme.com

Po po více jak dvouletém odkládání rozzářila vyprodanou O2 arenu jedna z nejčistších duší světové hudební scény – Harry Styles. Ten do Prahy přivezl album Harry’s House, zahrál největší hity včetně naživo fenomenálně znějící Sign of the Times a předal divákům obrovskou dávku pozitivní energie.

Jako support si Harry Styles přivezl britské Wolf Alice. Ti do celkového koncertového konceptu, který definovaly spíše duhové vlajky, všechny odstíny růžové a zvonové kalhoty, zdánlivě moc nezapadali. Opak byl ale pravdou. Alternativní rock v čele se zpěvačkou a kytaristkou Ellie Rowsell se rozezněl halou a okamžitě si našel své příznivce. Stejně tak všechny mile překvapil její několika oktávový hlasový rozsah. Co však udivilo, byl rychlý odchod kapely, která bez jakéhokoliv rozloučení zmizela z pódia, jako by se propadla, a započalo netrpělivé čekání na hlavní star.

První opravdové řádění začalo, když se z reproduktorů rozezněl hit bývalých One Direction Best Song Ever. Čekání netrvalo příliš dlouho a na pódium přiběhl pozitivně naladěný Harry Styles ve svých ikonických bílých zvonáčích. Přestože byla většina haly přizpůsobená k sezení, ze židlí se všichni zvedli v momentě, kdy zazněly první tóny Music for a Sushi Restaurant. Na energické vlně se rozhodl zpěvák pokračovat a sáhl po starších singlech Golden a Adore You z předchozího alba Fine Line a segment zakončil chytlavým veršem „If I was a blue bird, i would fly to you“ při sladké Daylight.

Celá Love On Tour se primárně nesla na vlně nejnovějšího studiového alba Harry’s House, jenž vyšlo letos v květnu. Kontrast k předešlé a živější desce tak vytvořila vlna romantických balad. Harry Styles je na poslední studiovce mnohem více otevřený a upřímný. To platí právě o skladbách Cinema, Keep Driving, Matilda, Boyfriends i Satellite, které vyvolaly menší emocionální rollercoaster, protože předcházející euforii vystřídal ultimátní smutek. Na někoho to mohlo působit možná jako zpomalující prvek koncertu, ale na melancholickou část navázala další strhující show.

Čtěte takéTIP REDAKCE: Harry Styles je na albu Harry’s House osobitý a upřímný

Nechyběly vokálově vyšperkované pasáže, vtipkování s publikem, gender reveal dosud nenarozeného dítěte jedné z přítomných fanynek ani příslib další návštěvy Prahy. Kromě premiérově zahraných písní jako Late Night Talking zpěvák prozradil, že Satellite je jeho srdcovou záležitostí. Zazněly pak také starší kousky jako Lights Up, Canyon Moon nebo Treat People With Kidness. Kytary hrály, davy křičely a zároveň plakaly štěstím. Hřeb večera však nastal ve chvíli, kdy se halou rozezněly počáteční tóny singlu What Makes You Beautiful z Harryho bývalé éry se skupinou One Direction, čímž předčil veškerá očekávání.

Na závěr přišly samozřejmě největší hity – Sign of the Times, Watermelon Sugar, As It Was a rocková pecku s názvem Kiwi. Harry Styles ukázal, že je nejen dobrý showman, ale především neobyčejný a všestranně nadaný umělec. A večer poeticky skončil úplně ve stejném rockovém stylu, jako ho zahájili Wolf Alice. Neotřelé, upřímné a fenomenální. Tři slova, která definují včerejší pražský koncert britského bohéma.


Napište komentář