Horkýže Slíže jsou plni života i po 25 letech

Horkýže Slíže | zdroj: musicbar.cz

Slovenská punková skupina Horkýže Slíže je právě na turné, které má za úkol oslavit čtvrtstoletí existence. Včera se kapela zastavila v Kutné Hoře a svými písničkami rozpohybovala celý klub Česká 1.

Samotný začátek koncertu byl jako vždy vtipný a originální, tentokrát ve zbroji policejních těžkooděnců a s megafonem. Po chvilce se muzikanti chopili svých nástrojů a začala první píseň – refrénová vypalovačka Horí ti maštal. Samotný tracklist koncertu ničím nepřekvapil. Fanoušci se dočkali těch nejznámějších pecek, jakými jsou Emanuel Bacigala, Dežo má love, A ja sprostá, Ukáž tú svoju zoo, Logická hádanka, Malá Žužu, Shanghai Cola, Brďokoky, Líza a Wendy nebo Telegram.

Dá se s klidným srdcem říct, že si publikum vystoupení opravdu užilo. Pogovací klubko se nejprve vytvořilo trochu nezvykle uprostřed klubu, ale už po pár písních se přemístilo pod pódium. Frontman Horkýžů, zpěvák a baskytarista Kuko, hýřil humorem a po každé druhé písničce srdečně děkoval svým „Fenk šuej, fenk šuej very mač.“

Mezi písněmi nechyběla ani Holandská (vtipně přetextovaná písnička z filmu Madagaskar) nebo miniaturka Traja spití roboši, tentokrát ale o něco prodloužená. Poslední písničkou byl L. & G. Song. Přídavek se tentokrát ani nemusel vytleskávat, bubeník Marek Viršík se několikrát zeptal: „Chcete ještě jednu?“ Sám se pak ujal zpěvu titulní písně Horkýže Slíže, na úplný závěr pak přišla jedna z nejznámějších poslední doby – Mám v p*či na lehátku.

Koncert byl rozhodně zdařilý a nitranská skupina v žádném případě neztrácí své síly. Můžeme se jen těšit na nové album, které by mělo vyjít již letos.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky